Kuldīgas novads, Kuldīgas pilsēta, Pils iela

Māja pie ūdenskrituma Kuldīgā

Cena

450 000 €

Platība

184 m2

Zeme

484 m2

Stāvs

2

Guļamistabas

4
Nosūtīt ziņu broker link arrow

Pārdod māju Kuldīgā pie platākā ūdenskrituma Eiropā - Ventas rumbas. Māja atrodas Ventas kreisajā krastā aiz Kuldīgas Senā ķieģeļu tilta, Pils ielā 4. Īpašums atrodas saudzējamas un potenciāli rekonstruējamas apbūves zonā.

Par būvmateriāliem ēkas celtniecībai (1735. g.) kalpoja izpostītās hercoga pils laukakmeņi, bet pašu namiņu uzbūvēja uz terases, kas ir pēdējā līdz mūsdienām palikušā Kuldīgas pils mūra fragmenta palieka. Vecos laikos te dzīvojis pēdējais pils sargs Bofemēls.

Būves kopējā platība 184 m2, zemes gabala kopējā platība ir 484 m2. Uz zemes gabala atrodas mūra dzīvojamā māja un koka šķūnis. Ēka atrodas tuvu pie zemes gabala robežas. Zemes gabala teritorijas vidus daļā ir labiekārtots iekšpagalms ar līdzenu reljefu bez kokiem.

Saskaņā ar kultūrvēsturisko novērtējumu, ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis – Kuldīgas pils sarga mājiņa. Ēkai ir divi stāvi un tā ir bez pagraba. Saglabājies trīsdaļīgais plānojums ar manteļskursteni centrālajā daļā.

Esošai ēkai ir ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes pieslēgumi pie pilsētas inženierkomunikācijām.

Ēkai izstrādāts un apstiprināts būvprojekts trīs kārtās un izdota būvatļauja.

Ērtības

Broker image

Sazinies ar mums