Rīga, Centrs, Blaumaņa iela

Dzīvoklis ar vēsturisku auru

Cena

295 450 €

Platība

156 m2

Stāvs

5/6
Nosūtīt ziņu broker link arrow

Pārdod dzīvokli Blaumaņa ielā 11/13 fasādes mājā.
Dzīvokļa kopējā platība 155.5m2. Dzīvoklī izvietotas sešas dažāda izmēra telpas, trīs ar skatu uz Blaumaņa ielu, pārējās uz iekšpagalmu. Dzīvokli iespējams pārplānot pēc nepieciešamības. Ir izvilkti papildus ūdens un kanalizācijas stāvvadi. Atsevišķās istabās saglabājušās vēsturiskās parketa un koka dēļu grīdas, griestu greznojumi, vēsturiskās durvis.
Dzīvoklis izvietots kāpņu telpā, kurā saglabājušās vēsturiskās koka kāpnes, Katrā stāvā atrodas viens dzīvoklis. Kopā kāpņu telpā ir četri dzīvokļi un viena komerctelpa. Izcilas iespējas veidot harmonisku dzīves vidi, kur savienot mūsdienīgu un vēsturisku interjeru.
Eklektisma kompozīcijā un apdarē veidotā īres nama Blaumaņa ielā 11/13 būvapjomā, 1901.gadā arhitekts Aleksandrs Šmēlings daļēji iekļāvis jau senāk celtās četrstāvu mūra ēkas (1881. gads arhitekts L.H.Geigenmuller) apjomu, saglabājot tās fasādes sadalījumu. Fasādes apdare papildināta ar atsevišķām jūgendstila skulptūrām un ornamentālām detaļām. Četri spēcīgi izvirzītie dzegu balsti rotāti ar skulpturāliem ciļņiem, kuros simbolizēta tēlniecība, glezniecība, rūpniecība un arhitektūra.
Skaistais un cēlais nams drīzumā atkal atgūs savu sākotnējo krāšņumu, ēkai 2023.gadā plānota fasādes renovācija un ūdens un kanalizācijas stāvvadu maiņa.
Pārdošanā dzīvokļi no 86m2 līdz 200 m2 platībās, dzīvokļos nepieciešams veikt remontu. Daudzviet dzīvokļos saglabājušies skaistie griestu greznojumi, parketa grīda, vēsturiskās iekšdurvis.
Blaumaņa iela ir viena no dzīvākajām un ērtākajām Rīgas centra ielām, kurā ir neskaitāmas kafejnīcas, saloni, dažādi veikaliņi, tirdzniecības centrs, biroji, ārstniecības iestādes, fitnesa zāles utt. Visi Rīgas teātri, opera, vairāki parki, Centrālā dzelzceļa stacija, autostāvvieta ir tikai 10 -15 minūšu gājiena attālumā no nama Blaumaņa ielas 11/13.

Ērtības

Broker image

Sazinies ar mums