Latvijas ceļvedis

Aptverot gandrīz 500 kilometrus Baltijas jūras mierpilnās piekrastes, Latvija atrodas Eiropas ziemeļaustrumu sirdī, starp Baltijas valstīm – Lietuvu un Igauniju. Latvijas galvaspilsēta Rīga, ko nereti mēdz dēvēt par “mazo Ziemeļu Parīzi”, ir dinamiska pilsēta ar aizraujošu vēsturi, košu mākslas un kultūras telpu, kā arī satriecošām arhitektūras pērlēm. Bagāts kultūras mantojums un iespaidīgi dabas skati – Latvija neapšaubāmi ir lielisks galamērķis, kura iepazīšana garantēs elpu aizraujošus piedzīvojumus.

Raugoties no tautsaimnieciska skatupunkta, Latviju raksturo Eiropas Savienības ekonomiskajai telpai atvērta saimniecība, kuras galvenās eksporta nozares sastāda koksne, tehnika un iekārtas, elektronika, pārtikas produkti, kā arī farmācija. Ņemot vērā zemo bezdarba līmeni (6%) un augsti kvalificēto darbaspēku, Latvija ir kļuvusi par populāru valsti investoru vidū, tādējādi veicinot tās ekonomisko izaugsmi. Kā daļa no Eiropas Savienības (ES) un eirozonas, nekustamo īpašumu darījumu veikšana Latvijā ir sakārtota un organizēta. Kopā ar kvalificēta profesionāļa palīdzību, jebkurš darījums – iegāde, pārdošanas vai īre – neapšaubāmi būs raits un aizraujošs.

Daudzpusīgā galvaspilsēta – Rīga

Latvijas galvaspilsētu Rīgu, kas atrodas Daugavas krastā, var raksturot kā dzīvīgu, radošu, kultūras vērtībām piesātinātu un dinamisku metropoli. Staigājot pa Vecrīgas šaurajām ieliņām, ikkatram tūristam tiek sniegta iespēja izbaudīt satriecošo vēstures elpu, vērojot simtiem gadu atpakaļ būvētas visdažādāko arhitektūras stilu ēkas – senas baznīcas, muzejus un dzīvojamos namus, no kuriem daži ir celti tālajā 13. un 14. gadsimtā. Vecrīga piedāvā aizraujošu kultūrvēsturisko pieminekļu apskati, turklāt nakts stundās šī antīkā pilsētas daļa piedāvā dzirkstošu, piedzīvojumiem pilnu izklaidi, pateicoties plašajam bāru un restorānu klāstam.Vienreizēja arhitektūra Klusajā centrā

Klusais centrs jau vairākus gadu desmitus ieņem viena no ekskluzīvāko un pieprasītāko rajonu statusu Rīgā, sevī ietverot vairāk nekā 800 prestižā jūgendstila ēku. Atspoguļojot pilsētas mākslinieciskās inovācijas strāvas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, ekstravaganto jūgendstilu raksturo elegantās, izsmalcinātās detaļas, ornamentu, kā arī brīvi plūstošās līnijas. Ārpus izteiksmīgajiem jūgendstila arhitektūras pieminekļiem, Kluso centru raksturo arī tā labiekārtotie parki un klusās, omulīgās bruģakmeņu ieliņas. Līdzās Vecrīgai, Klusais centrs atrodas pašā pilsētas kodolā, taču, piesātināts mājīgam kafejnīcām un restorāniem, nodrošina miermīlīgu, no burzmas un steigas nošķirtu atmosfēru.

Papildus greznajām ēku fasādēm, arī mājokļu interjers Klusajā centrā galvenokārt ir izsmalcināts, plašs un patiesi ekskluzīvs. Sevī ietverot fascinējošu vēsturi un nevainojamu estētisko baudījumu, ēkas klusajā centrā ir piemērotas tiem, kas meklē visaugstākajiem standartiem atbilstošu dzīves vidi.

Rīgas centrs – lieliski piemērots dinamiskiem pilsētniekiem

Netālu no vecpilsētas atrodas Rīgas vēsturiskais centrs – mājvieta daudziem iepirkšanās centriem, omulīgām kafejnīcām un restorāniem, kā arī Rīgas radošās kultūras vides daudzveidīgo izpausmju vieta. Nodrošinot plašas izklaides un atpūtas iespējas, pieeju  muzejiem un alternatīvajiem bāriem, būtiska centra sastāvdaļa ir tā krāšņās daudzīvokļu ēkas, kas celtas Rīgas arhitektūras uzplaukuma laikā – 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Centru var raksturot kā līdzsvaru starp mūsdienīgumu un vēsturi – inovācija un svaiga infrastruktūra harmoniski papildina seno ēku šarmanto izskatu un varenību, tādējādi radot patīkama kontrasta un nepārtrauktības sajūtu.

Pārdaugava – mierpilns patvērums no pilsētas burzmas

Otrpus upei, Daugavas kreisajā krastā, atrodas neapšaubāmi omulīgākais Rīgas rajons – Pārdaugava. Āgenskalns, Ķīpsala, Mārupe un Atgāzene sevī iemieso miera un atslābinājuma atmosfēru, patvērumā no pilsētas centra pulsējošajām ielām, taču vienlaikus ļauj nonākt rosīgajā Vecrīgā tikai dažu minūšu laikā. Āgenskalns, kas atrodas precīzi otrpus Vecrīgai, sniedz unikālu, nevienā citā Rīgas rajonā nesastopamu auru – tas saglabā Rīgas centram raksturīgo ainaviskumu un gleznainību, turklāt to papildina ar izteiktu siltuma un komforta sajūtu.

Apzaļumoti, klusi, sakopti un prestiži – tādi rajoni kā Mārupe un Atgāzene sniedz patīkamu atpūtu un drošu, mierpilnu dzīves vietu apkārtnēs ar augstvērtīgu reputāciju. Atrodoties tuvu Rīgas robežai, tie ir iecienīti starp ģimenēm, kas veic savus profesionālos pienākumus pilsētas centrā, taču vakaros un nakts stundās vēlas atpūsties harmoniskā apkārtnē.

Mežaparks – daba un greznība, nepametot pilsētu

Aptuveni 15 minūšu brauciena attālumā no centra atrodas viens no pieprasītākajiem Rīgas rajoniem – Mežaparks. To raksturo plaukstošiem kokiem ieskautas ielas, ar riteņbraucēju celiņiem aprīkotas zaļās zonas, kā arī pašā uzmanības centrā – rāmais Ķīšezers. Rajona miermīlīgo atmosfēru paspilgtina tā daudzveidīgā arhitektūra, kas ieturēta krāšņajā jūgendstilā, neoklasicismā un funkcionālismā.

20. gadsimta sākums iezīmēja pirmo būvniecību darbu uzsākšanu Mežaparkā, kura rezultātā rajona ēkas ieguva harmonisku, savstarpēji krāšņi papildinošu izskatu. Rajona brīvi saskaņotais veidols tiek veiksmīgi uzturēts arī mūsdienās, ielas papildinot modernām, gaumīgi minimālām dzīvojamām ēkām. Leknos apstādījumos ieskautās privātmājas atklāj rotaļīgu sinerģiju starp grandiozu arhitektūru un dabu, tādējādi radot patiesi prestižus un elegantus, taču vienlaikus mierpilnus dzīves apstākļus.Idilliskie Pierīgas rajoni

Augsti pieprasītie Pierīgas rajoni, kā, piemēram, Berģi, Baltezers, Ādaži un Upesciems piedāvā ērtu un gleznainu ikdienas vidi, plašām privātmājām, glītiem labiekārtotiem pagalmiem un krāšņām puķu dobēm piepildot ielas un dzīvojamās teritorijas. Kā papildus priekšrocību Pierīgas rajoniem var minēt dažādu dabas elementu – mežu un ūdenstilpņu – tuvumu, tādējādi iedzīvotājiem sniedzot iespēju pavadīt saulainas brīvdienas nesteidzīgās pastaigās ģimenes lokā. Tāpat Pierīgas reģions piedāvā plašu prestižu mājokļu klāstu, sākot no villām ezeru krastos un līdz pat augstākās kvalitātes privātmājām ar privāto baseinu.Prestižā piejūras pilsēta Jūrmala

Krāšņiem, vēsturiskiem mājokļiem, kā arī satriecošām, minimālisma stilā ieturētām ēkām un burvīgai koka arhitektūrai izdaiļojot pilsētas ielas, Jūrmala daudzu desmitu gadu laikā ir ieguvusi spožu reputāciju kā viena no prestižākajām Latvijas pilsētām. Iespaidīgi apskates objekti un Baltijas jūras saulainās pludmales – Jūrmalu var raksturot kā eleganta un relaksējoša dzīvesveida simbolu.

Staigājot pa piejūras pilsētas ielām, var pamanīt skaidru kontrastu starp dominējošajiem arhitektūras stiliem – antīkajām koka mājām, kur vijas klasicisma, historicisma un jūgendstila motīvi, kā arī modernajām ēkām, kas, piedāvājot visaugstākos dzīves standartus, sniedz atsvaidzinošu kontrastu pilsētas senatnes atmosfērai. Blakus esošā Baltijas Jūra pilsētai piešķir patīkamu atpūtas un bezrūpības noskaņu, tādējādi izceļot Jūrmalu kā atbilstošu dzīves vietu tiem, kas sagaida visizsmalcinātākos dzīves standartus – gan sava mājokļa interjerā, gan apkārtējā vidē.

Sapņaina daba, kurā ievītas sensenas tradīcijas

Izbraucot no Rīgas un tās priekšpilsētām, visnotaļ ātri redzesloku pārņem krasi atšķirīgs skats – dzīvokļu un privātmāju džungļus nomaina tumši, smaragda zaļi meži un upju čaloņas. Gandrīz 500 kilometrus gara piejūras piekraste un meži, kas klāj vairāk nekā 50% no valsts teritorijas, Latvijas daba piedāvā izzināt satriecošas ainavas – miglainos ezerus, iespaidīgās alas un klintis, kā arī garās, ar fantastiskiem skatiem aptvertās savvaļas takas. Latvijas lauki, kas glabā antīko vērtību burvību, piedāvā piedzīvot simtiem gadus senas paražas arī mūsdienās – izbaudot pašmāju virtuvi vai izmēģinot tādas senlatviešu tradīcijas kā atslābinošo pēršanos pirtī.

Dabas un aktīvās atpūtas cienītājiem Latvijas daba sniedz plašas iespējas – lielu aizraušanos neapšaubāmi sagādās pārgājieni gleznainos dabas maršrutos, kanoe braucieni Gaujas nacionālā parka straujajās upēs vai peldoties Latgales, “zilās ezeru zemes” dzidrajos ūdeņos. Neatkarīgi no izvēlētā galamērķa, Latvijas dabā ikviens radīs mieru un neatkārtojamu piedzīvojuma garu.

Izbaudi savvaļas šarmu, ielūkojoties nekustamo īpašumu iegādes iespējām Latvijas laukos – kur eleganci un komfortu papildina krāšņas ainavas un tradīcijas.