3. un 4. oktobrī savas durvis visiem interesentiem vērs vēsturiskais dzīvokļu nams Rīgas centrā, A. Briāna un Šarlotes ielas krustojumā: ēka, kas piedzīvo ne tikai vērienīgus atjaunošanas darbus, bet arī paplašināšanu un pavisam jaunas dzīvokļu koncepcijas – divu līmeņu dzīvokļi – izveidi.

Atvērto durvju dienās interesentus pavadīs un konsultēs Baltic Sotheby`s International Realty pārdošanas eksperti, bet Citadele pārstāvji sniegs informāciju par iespējām saņemt finansējumu šī nama dzīvokļu iegādei.

Ēkā A. Briāna ielā 4, kuras vēsture iestiepjas 19.gs. beigās, renovācijas un paplašināšanas darbi iegājuši finiša taisnē: gandrīz pilnībā ir pabeigta telpu iekšējā apdare, aktīvi notiek santehnikas uzstādīšana, grīdas segumu ieklāšana un durvju uzstādīšana. Teritorijas labiekārtošanas darbi tiks sākti oktobra pirmajā nedēļā un tiks pabeigti novembra sākumā. Ēkas fasādes darbi pilnībā tiks pabeigti līdz oktobra vidum, tādējādi namu ekspluatācijā varēs nodot šogad, novembra beigās.
„Aicinām ikvienu interesentu, kas novērtē klasisku arhitektūras vērtību, mūsdienu būvniecības tehnoloģiju un komforta apvienojumu izcilā atrašanās vietā – Rīgas centrā, kā arī meklē sev dzīvokli nelielā – 29 – dzīvokļu namā, kurš veidots ar individuālu pieeju, piedalīties Atvērto durvju dienās! Būs iespēja klātienē aplūkot gan pilnībā pabeigtus 2 demo dzīvokļus, gan arī novērtēt paveiktos renovācijas darbus, piedāvāto apdares un aprīkojuma līmeni, kā arī izbaudīt skatu uz abām – A. Briāna un Šarlotes ielas – pusēm. Daudzi klienti jau ir novērtējuši šo dzīvokļu atrašanās vietu: 44 % no tiem jau ir rezervēti,” saka Aigars Strods, Baltic Sotheby’s International Realty pārdošanas konsultants.

Kopš 2017. gadā tika sākta nama renovācija, tas ir ieguvis arī lielāku apjomu. Kādreizējais trīs stāvu nams nu ir piecu stāvu ēka: tika piebūvēti divi stāvi ar lieliem vitrīnu logiem un tajos izveidoti plaši, gaiši, divu līmeņu dzīvokļi. Gandrīz visos dzīvokļos griestu augstums pārsniedz 3 metrus, kas dod papildus plašuma sajūtu. Rekonstrukcijas gaitā namā ierīkoti arī jauni un mūsdienīgi inženiertīkli, bet iemītnieku ērtībām izbūvēti divi beztrokšņa lifti. Visos dzīvokļos būs siltuma skaitītāji, un tiek plānots, ka apsaimniekošanas maksa šādam dzīvoklim būs līdz 0.70 EUR/m².

Ēkā, salīdzinot ar citiem, pilsētas centrā renovētajiem namiem, nav daudz dzīvokļu: divās kāpņu telpās kopā izvietoti 29 dzīvokļi platībā no 32 m² līdz pat dzīvoklim 144 m² platībā augšējā stāvā. Visi pirmā stāva dzīvokļi ir kompakta plānojuma, divos līmeņos: pirmajā stāvā ir dzīvojamā zona un virtuve, bet puspagrabā līmenī – guļamzona, turklāt šajā telpā visas grīdas ir apsildāmas. Šo dzīvokļu platība ir no 32 līdz 57 m², un to cenas atkarībā no platības un apdares, svārstās no 60 līdz pat 99 tūkst. eiro. Šāda veida plānojums ir pavisam jauns koncepts ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas dzīvokļu tirgum. Tomēr pasaules metropolēs, piemēram, Londonā, šādi dzīvokļi ļoti bieži sastopami.
Kopumā šī nama dzīvokļu kvadrātmetra cena, salīdzinot ar citiem, līdzīgiem projektiem Rīgas centrā, ir ļoti adekvāta: 1750 – 2300 EUR/m². Dzīvokļi pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari, izmantojot augstvērtīgus materiālus un aprīkojumu, piemēram, Laufen santehnika, ozolkoka parkets, kvalitatīvas itāļu flīzes u.c.

Nama renovācijas un paplašināšanas projektu realizē būvniecības uzņēmums SIA „MP finance”, kopējās investīcijas pārsniedz 2.7 milj. eiro.

Aicinām uz atvērto durvju dienām 3. un 4. oktobrī no plkst. 16:30 līdz plkst. 20:00 renovētajā ēkā Rīgā, A. Briāna ielā 4! Ir iespējams pieteikties nama apskatei arī sev ērtākā laikā un saņemt zinošu profesionāļu konsultāciju, zvanot pa tālr. +371 25404050, vai rakstot uz e-pastu: [email protected].

Vairāk informācijas par projektu skatīt šeit.