2022. gada aprīlī Latvia Sotheby’s International Realty izziņoja 11 ekskluzīvu dzīvokļu pārdošanas uzsākšanu projektā Queen Elizabeth – namā, kurā nesen pabeigta pilna rekonstrukcija. Anglijas karalienes vārdā nosauktā izsmalcinātā ēka atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 12, vienā no prestižākajām un dažādiem vēsturiskiem notikumiem apvītajā Rīgas centra ielā. 1886. gadā uzbūvētās dzīvokļu ēkas autors ir plaši pazīstamais arhitekts Kārlis Johans Felsko, kura arhitektoniskajiem darbiem raksturīgā neorenesanses maniere un eklektisms ir labi pamanāms arī Queen Elizabeth projektā. Lai gan ēka ir tikai viens no Kārļa Johana Felsko 120 eleganto arhitektūras mākslas darbu piemēriem, tajā esošajiem dzīvokļiem piemīt īpaši augsta un izsmalcināta vērtība, pateicoties to modernizācijai atbilstoši mūsdienu dzīvesveida prasībām.

Projektā Queen Elizabeth šobrīd apskatei pieejams dzīvoklis, kuram piešķirta papildus elegances un gaumes dvesma, pateicoties ekskluzīviem mākslas darbiem, kas krāšņi rotā omulīgās mājvietas sienas. Gleznās maigos, nomierinošos toņos ir atspoguļotas dabas ainavas, kas vienmērīgi saplūst ar dzīvokļa gaišajām sienām. Gleznu autore Anete Kalniņa atzinusi, ka jau kopš studiju laikiem Latvijas Mākslas akadēmijā ir pastiprināti interesējusies par sajūtu ainavu radīšanu, tas ir, glezniecības tehniku, ar kuras starpniecību tiek izmantoti līniju ritmi, krāsu attiecības un triepienu faktūras, lai paustu autora iekšējās emocijas. Viņas mērķis ir radīt visciešāko saikni starp mākslas darbu un tā aplūkotāju, izveidojot ilūziju, ka apkārtējā pasaule pazūd – eksistē tikai persona un glezna.

Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās piecās pasaules valstīs, kā arī ir nonākuši 14 personālizstādēs, greznos arī projekta Queen Elizabeth apskatei pieejamo dzīvokli, katrai mājokļa sienai sniedzot īpašu unikalitātes piegaršu. Aplūkojot gleznas, potenciālajiem dzīvokļu īpašniekiem tiks sniegta iespēja rast iedvesmu un noderīgas interjera dizaina idejas arī sava topošā dzīvokļa sienu izdaiļošanai projektā Queen Elizabeth.

Šobrīd ēkā pieejami ir septiņi no divpadsmit dzīvokļiem, kurus raksturo ne tikai ekskluzivitāte un vēsturiskais valdzinājums, bet arī plašums, parocīgs un ērts izkārtojums, kā arī izsmalcināts interjera dizains. Saules gaismas loloto guļamistabu platība sasniedz aptuveni 20 kvadrātmetrus, jaunajiem īpašniekiem piedāvājot brīvus, ērtus un atvērtus dzīves apstākļus. Katra guļamistaba ir papildināta ar atsevišķu vannas istabu, kā arī visos dzīvokļos ir izbūvētas individuālas viesu labierīcības.

Mūsdienīgi, augstvērtīgi, vēsturiski un mākslinieciski – projektā esošie dzīvokļi ir piemēroti radošām personībām, kas augsti vērtē senatnes elementu mijiedarbību ar modernās pasaules sniegtajām interjera dizaina iespējām.