Svinīgā pasākumā 29. maijā atklāts jauns augstākās klases jeb premium klases dzīvokļu nams „Club Central Residence II”  Lāčplēša ielā 11, kas iezīmē jaunā kvartāla Baznīcas ielas posmā starp Lāčplēša un Ģertrūdes ielu, pabeigšanu. Rīgas centru ir papildinājusi izcila, moderna arhitektūra, kas  harmoniski sasaucas ar līdzās esošo vēsturisko apbūvi. Šis ir viens no lielākajiem un apjomīgākajiem projektiem Rīgas centrā gan jaunuzcelto un rekonstruēto namu skaita, kvalitātes, tehniskā nodrošinājuma un investīciju ziņā, gan arī kā augstvērtīgas arhitektūras papildinājums pilsētvidei. Galvaspilsētas centrālajā daļā pēdējā laikā nav tikuši attīstīti šādi – augstākajiem nekustamo īpašumu kvalitātes standartiem atbilstoši – projekti.

Lāčplēša un Baznīcas ielas stūrī no jauna uzceltā premium klases nama „Club Central Residence II” kopējā platība ir 3990 m²: tas ir 7 stāvu dzīvojamais nams ar pazemes autostāvvietu un komerctelpām 1. stāvā.  Namā ir 28 dzīvokļi. Ēkas fasāde pieskaņota gan kopējai Baznīcas ielas, gan arī jau projekta ietvaros tapušās pirmās ēkas – „Club Central Residence”  – estētikai, izmantojot līdzīgus arhitektoniskos risinājumus un tonalitāti, bet fasādes apdarē izmantotais stikls atstaro apkārtējo apbūvi un nodrošina maksimālu izgaismojumu, kā arī plašas, gaišas telpas iekšienē. Rudens toņos ieturētā koka tekstūra rada mājīgumu un sasaisti ar kādreizējo, vēsturisko koka apbūvi zemesgabalā un ar blakus ēkām, bet Lielvārdes jostas elementi sasaucas ar ielas nosaukumu Lāčplēša kontekstā, fasādē iekļauti arī līdzās esošās vecās Ģertrūdes baznīcas arhitektūras elementi. Arī interjera apdares materiāli un elementi izvēlēti mūsdienu augstākās klases komforta līmenim atbilstoši, lai organiski iekļautos ērtajā un komfortablajā dzīvokļu plānojumā.
Namā ir plaša, reprezentabla parādes ieejas halle (lobby) ar kamīnu. Nama unikālo identitāti papildina restaurēts vēsturiskais 19. gadsimta griestu gleznojums, kas bija saglabājies no iepriekšējās koka apbūves, un saskaņā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem, izmantojot sarežģītu restaurācijas tehnoloģiju, tika integrēts ēkas lobby zālē. Ieejas vestibilā atrodas ēkas administrators (concierge).
Nama dzīvokļos, kas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu apdari, izmantoti augstvērtīgi apdares materiāli, pasaulē vadošo ražotāju aprīkojums un moderni interjera priekšmeti. Grīdas klāj augstvērtīgs ozolkoka vai riekstkoka parkets, sanitārajās telpās un virtuvēs ir dizaina flīžu kolekcijas, sienas klātas ar dizaina tapetēm, augstvērtīgu krāsojumu un dekoratīvi finierētiem koka paneļiem. Sanitārajos mezglos uzstādīta pasaules labāko ražotāju Kartell by Laufen, Kohler, Villeroy&Boch, Hansgrohe/Axor santehnika un aprīkojums.

„Axi Invest” pārstāvis Normunds Lojāns: „Mūsu, kā projekta attīstītāja, vislielākais gandarījums ir par sakārtotu kvartālu Rīgas vēsturiskajā centrā. „Club Central Residence II” ēkas jaunbūve Lāčplēša ielā 11 ir nodota ekspluatācijā šī gada pavasarī. Šobrīd tiešām ar prieku varam teikt, ka kvartāls ir pabeigts un pieejams lietošanai. Investīciju apjoms Lāčplēša 11 jaunbūves būvniecībā pārsniedza 5,5 miljonus eiro. Kad sākām darbu šajā adresē 2013. gadā, te bija nepabeigtas ēkas pamati, neglābjamā stāvoklī esoša ēka un nolietota mūra ēka. Šobrīd mēs varam piedāvāt cilvēkiem estētisku vidi, ko veido četru jaunbūvētu un renovētu ēku ansamblis, par kuru esam patiesi lepni, un kurā galveno lomu ieņem „Club Central Residence” otrā ēka. Realizēt tik apjomīgu projektu pilsētas centrā ar tādu entuziasmu, it kā tas būtu tevis paša dzīvoklis, kurā visam ir jābūt ideāli, ir liels izaicinājums. Tas bija arī ārkārtīgi darbietilpīgs projekts. Mūsu kā attīstītāju secinājums: tikai tādu mājokli sev vēlas premium segmenta pircējs. Jau pirmās „Club Central Residence” ēkas projekta novērtējums un klientu pieprasījums bija īsts veiksmes stāsts. Tomēr visu veiksmes stāstu pamatā reālajā dzīvē slēpjas uzcītīgs darbs. Projekta veiksmei kritiski būtiska ir gan estētiska ēkas arhitektūra, gan bezkompromisa būvniecības kvalitāte, gan uzmanība pret ēkas lietotāju visām iespējamām vajadzībām: ērti plānojumi, augstvērtīgi materiāli, dienas gaismas daudzums, drošības un komforta sistēmas, un citas ne mazāk svarīgas lietas. Esošo rezultātu var paveikt tikai komandā – arhitekti, būvnieki, projekta vadības speciālisti. Mūsu veiksmes stāsts ir visi projekta dalībnieki, kuru ilggadējā pieredze nodrošināja to, ka jau šobrīd dzirdam nejaušus gājējus runājam savā starpā, ka objekts ir izdevies, kā arī jau pirmo iedzīvotāju viedoklis, ka viņi apsver iespēju iegādāties vēl kādu dzīvokli.”

„Club Central Residence II”  arhitekts un interjeru autors ir SIA „SZK/Z” un tā vadošais arhitekts Uģis Zābers, kurš ir zināms arī ar citu, augstas kvalitātes, ekskluzīvu īpašumu realizēšanu.
Arhitekts Uģis Zābers: „Jebkura objekta tapšana Rīgas vēsturiskajā centrā ir izaicinājums, bet šis projekts bija īpašs, jo tam ir stūra apjoms. Sākumā arhitektam rodas ideja, kas pamazām materializējas par to, ko tagad redz visi. Ideju rosināja Lāčplēša iela, un tas, ko mums katram nozīmē Lāčplēsis. Asociācijas aizved uz Lielvārdi, pie Lielvārdes jostas rakstiem. Baznīcas ielas fasādē to var redzēt kā ģeometrisku rakstu, kas ir izkārtots stingrā kārtībā un apliecas ap stūri, uz Lāčplēša ielu, kur gan mazliet rakstu pamainījām, bet arī tas ir labi izdevies. Kad šī ideja jau bija sākusi materializēties projekta līmenī, tikai tad mēs ieraudzījām līdzību ar  līdzās esošās Vecās Ģertrūdes baznīcas pakāpienu motīvu, kas saskanēja. Tas bija vēl viens moments, kas apstiprināja, ka ideja ir dzīvotspējīga konkrētā vietā, un kāpēc šis nams atrodas tieši šeit nevis, piemēram, Ausekļa, Avotu vai Marijas ielā.  Šis objekts radies, pateicoties savai vietai, kur tas atrodas. Esmu gandarīts, ka izdevās pārliecināt pasūtītāju, ka arī publisko telpu – halles un abu kāpņu telpu – interjeram ir jābūt loģiskam ēkas ārējā tēla turpinājumam. Tā, manuprāt, ir vēl viena šī objekta veiksme, ka ēkas  iekštelpās, interjerā, turpinās tie paši motīvi, kas ir ārpusē, bet jau citos materiālos. Būtisks moments: šajā vietā kādreiz atradās vēsturiska ēka, kurā tika atrasts vērtīgs griestu gleznojums. Tas pēc Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem bija jānoņem un jārestaurē, un jaunajā objektā tam bija jāatrod vieta eksponēšanai. Gleznojums tika noņemts nost pa gabaliņiem un atlikts atpakaļ ieejas hallē, turklāt visas vēsturiskās plaisiņas, defekti nav „piepucēti”, bet gan saglabāti, kas dod tā laikmeta „garšu”. Gleznojumu ir izdevies saglabāt ļoti autentisku. Šis griestu gleznojums arī bija viens no motīviem, kas noteica, kā attīstīsies interjers hallē.  Es ikdienā bieži eju garām šai ēkai, jo netālu dzīvoju. Priecājos, cik labi šī māja „sēž” jeb iekļaujas apkārtējā vidē, un nav tā, ka man būtu jāpārdzīvo, ka kaut kas nav izdevies, vai kaut kas būtu nepareizi izdomāts. Ir gandarījums par paveikto!”

Celtniecības darbus „Club Central Residence II”  veica viens no atzītākajiem būvniecības nozares pārstāvjiem – pilnsabiedrība  “LNK INDUSTRIES GROUP”, kas ir īstenojis daudzus vērienīgus projektus, tai skaitā uzbūvējis līdzās esošo pirmo „Club Central Residence” ēku.
AS „LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs: „Mūsu uzdevums uzbūvēt septiņu stāvu daudzdzīvokļu ēku ar pagrabstāvu Rīgas vēsturiskajā centrā bija diezgan izaicinošs, jo būvniecība norisinājās pašā Rīgas centrā, turklāt to sākām ar šajā vietā esošās vēsturiskās koka ēkas demontāžu. Objekta būvniecībā mēs visu realizējām stingrā saskaņā ar projektu. Katra detaļa, tehniskā nianse, apdares materiāli tika rūpīgi saskaņoti. Tas ir garš process un šāda veida objektam, kas ir elitāras klases dzīvojamā ēka, tas ir pašsaprotami. Vissarežģītākā procesa sastāvdaļa bija nulles cikla un virsbūves karkasa izbūve, jo šai jaunbūvei faktiski nebija būvlaukuma, bija grūti atrast vietu būvmateriālu glābšanai un pat smagās tehnikas piebraukšanai. Taču ar to jau rēķinājāmies, jo Rīgas centrā nav viegli būvēt, bet ar labu darba organizēšanu tas ir paveicams. Turklāt mums bija lieliska pieredze būvējot pirmo „Club Central Residence” ēku, kas atrodas turpat blakus Baznīcas ielā. Tas bija saliedēts komandas darbs, kur koordinācija par izbūves risinājumiem notika starp mums kā ģenerāluzņēmēju, arhitektu, pasūtītāju un apakšuzņēmējiem. Tādēļ pateicoties skrupulozai darbu izpildei, ir tapusi izcila, modernās arhitektūras parauga ēka, kas priecēs ne tikai pilsētas iedzīvotājus, bet arī jaunos iemītniekus. Vēlos pateikt lielu paldies pasūtītājam, projekta autoriem, būvuzraugam un mūsu komandai, kas, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem un dažādiem sarežģījumiem, savu darbu paveica kvalitatīvi un nežēlojot sevi strādāja no visas sirds.”

Projekta telpu pārdevēja – premium segmenta nekustamo īpašumu uzņēmuma „Baltic Sotheby’s International Realty” pārdošanas direktore Līga Kohtanena: „„Club Central Residence II”  izceļas ar kvalitatīvu, mūsdienīgu arhitektūru, kas integrēta pilsētas vēsturiskajā centrā. Tajā ir funkcionāli, gaiši un ērti mājokļi – tā ir izcila dzīvesvieta cilvēkiem, kas ir pastāvīgā kustībā, grib dzīvot pilsētā un kas novērtē dinamisku vidi, kurā ir apvienotas visas mūsdienu iespējas. Šobrīd šī ir viena no retajām ēkām galvaspilsētā, kas patiešām atbilst premium klases  apzīmējumam: dislokācijas vieta, funkcionalitāte, augstākā kvalitāte, plānojums un komforts, ko sniedz lifts un pilsētas centra daudzdzīvokļu mājos reti pieejamā pazemes autostāvvieta. Arī skats pa logu, kas vērsts uz apzaļumoto un labiekārtoto pagalmu, kurā zied skaists magnolijas koks, sniedz sajūtu, ka neesat dzīvīgā, aktīvā pilsētas centrā. Novērtējot sniegto komfortu, kā arī laika ekonomiju (zinot, cik mūsdienu cilvēkam ir būtisks laiks un vide), cilvēki ir gatavi maksāt pat augstāku cenu par kvadrātmetru nekā tas ir vidēji pilsētā (dzīvokļu cenas ir sākot no 3500 EUR/m²). To, ka šī premium kvalitāte tiek novērtēta, apliecina jau veiktās rezervācijas. Vēl pirms nama nodošanas ekspluatācijā, būvniecības laikā, jau bija nopirktas visas komerctelpas 1. stāvā, kur aiz plašiem, gaišiem skatlogiem izvietosies veikali un biroji, kā arī vairāki lielie, augšstāvu dzīvokļi, kā arī pa dzīvoklim citos stāvos. Kopumā šajā namā jau ir pārdoti 25% telpu.

Gribu pieminēt arī skaisto, vēsturisko sienas gleznojumu, kas ir integrēts nama lobby jeb ieejas hallē. Dekoratīvais koka griestu gleznojums ir interesanta un neparasta objekta detaļa, kas sniedz atsauci uz šīs vietas vēsturisko izcelsmi un apliecina, ka arī senas liecības ir iespējams gaumīgi, ar pietāti pret pagātni, integrēt modernā pilsētas vidē. Tas vēl vairāk apliecina, ka šis projekts ir ļoti personisks, ar savu īpašo auru.”

Sadarbībā ar pieredzējušo starptautisko uzņēmumu – interjera salonu „KRASSKY”, kura interjera saloni ir atrodami Rīgā, Maskavā un Londonā, „Club Central Residence II” 5. stāvā tika pilnībā iekārtots 137 m2 liels demo dzīvoklis, ļaujot iedvesmoties citiem dzīvokļu potenciālajiem pircējiem.
Uvis Petrovskis, interjera salona KRASSKY klientu attiecību vadītājs: „Demo dzīvoklis sniedz ieskatu dzīves telpā, kas paredzēta ģimenei, kura dod priekšroku urbānai videi – visam, ko piedāvā dinamiskā Rīgas centra dzīve: teātris, mākslas izstādes, dažādi pasākumi, iepirkšanās un kafejnīcas. „KRASSKY”, rūpīgi izpētot vadošo ražotāju piedāvājumu, izdevās rast interjera dizaina risinājumu, kas budžeta ziņā ir sabalansēts, ļoti stilīgs un ilgtspējīgs. Demo dzīvoklī izmantotas B&B Italia, Gubi, Baxter mēbeles, ergonomiskā Valcucine virtuve, Miele virtuves tehnika, Porro garderobes, Treca matrači – miega sistēma, kā arī Jana Kata dizaina paklāji. Interjers ir ieturēts dabiskos un siltos toņos, kas kontrastē ar riekstkoka grīdām un paneļiem. Iekārtojuma augstvērtīgie un dabiskie materiāli kā koks, āda, stikls, metāls un marmors nezaudēs savu aktualitāti arī nākamajās paaudzēs. Būtiski pieminēt, ka interjera salona „KRASSKY” apdares materiāli: flīzes, tapetes un koka grīdas,  ir izmantoti arī pārējos „Club Central Residence II” dzīvokļos.”

Atgādināsim, ka Rīgas centra kvartāla atdzimšanas projekts tika sākts 2013. gadā. Jaunajā kvartālā ietilpst arī pirmais 7 stāvu 20 dzīvokļu premium klases nams „Club Central Residence”, kura unikalitāte un atbilstība pasaules labākajiem projektu standartiem tika novērtēta ar starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) prestižo starptautisko balvu Baltic Prix d’Excellence kā labākajam jaunajam projektam premium segmentā Baltijas valstīs. Tāpat kvartālā atrodas rekonstruētais vēsturiskais 28 dzīvokļu nams Lāčplēša ielā 13  un moderns veselības centrs.
Kvartāla izveides darbu pasūtītājs  ir „Axi Invest”,  kopējās projekta investīcijas sasniedza 14 miljonus eiro.