Ārzemju uzņēmumi arvien biežāk sastopas ar neprofesionāliem un haotiskiem dažu nekustamo īpašumu pārdošanas uzņēmumu priekšlikumiem Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. Tie ir nesen izveidotie nekustamo īpašumu pārdošanas uzņēmumi, kas vēlas gūt ātru peļņu, izmantojot ārzemju pircēju pieprasījumu pēc nekustamā īpašuma. Lai lauztu starp ārzemniekiem izveidojušos stereotipu „ar Latvijas uzņēmumiem labāk nestrādāt”, šā gada 17. maijā uzņēmums Baltic Sotheby’s International Realty, kas nodarbojas ar premium klases nekustamo īpašumu, organizē semināru saviem Krievijas un Baltkrievijas partneriem.

„Izmaiņas Latvijas Republikas likumā „Par imigrāciju”, kas ļauj saņemt uzturēšanās atļauju apmaiņā pret nekustamā īpašuma pirkumu, patiešām palielināja ārzemnieku pieprasījumu pēc tā,” saka Vestards Rozenbergs, Baltic Sotheby’s International Realty līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs. Bet šīs izmaiņas, pēc viņa domām, izprovocēja daudzu jaunu nekustamā īpašuma uzņēmumu veidošanos. Šie uzņēmumi, kuriem nav nepieciešamās pieredzes un zināšanu, toties ir vēlme ātri nopelnīt, var kaitēt Latvijas tirgus profesionālo dalībnieku veidolam. „Tirgus ir mazs, šobrīd tajā valda azarts, bet ļoti ātri var atklāties patiesā situācija,” piemetina V. Rozenbergs.

„Darbojoties Baltijas tirgū, mēs esam izveidojuši nekustamo īpašumu aģentūru loku, kas sastāv no 200 partneriem. Apmēram pusei no viņiem ir negatīva pieredze saskarsmē ar Latvijas uzņēmumiem. Lai lauztu izveidojušos stereotipu, kā arī parādītu, kādai ir jābūt pakalpojumu kvalitātei, mēs uzaicinājām mūsu partnerus apmeklēt Latviju,” stāsta Vestards Rozenbergs.

Vienas dienas pasākums tiks atklāts ar Baltic Sotheby`s International Realty prezentāciju par situāciju Latvijas premium klases nekustamā īpašuma tirgū, kā arī ar partnera – juridiskā biroja Padva un Partneri Baltija – uzstāšanos par nestandarta situācijām, sagatavojot uzturēšanās atļaujas NVS pilsoņiem, kuri pērk nekustamo īpašumu Latvijā.

Viesi varēs apskatīt Baltic Sotheby`s International Realty objektus Jūrmalā un Rīgas centrā, kā arī piedalīties ekskursijās.