Baltic Sotheby’s International Realty darbojas augstvērtīgo dzīvojamo nekustamo īpašumu tirgus segmentā, kurā šogad ir vērojama cenu stabilizācija, un, līdz ar to arī pieprasījuma augums.

Interesi pastiprina grozījumi imigrācijas likumā, kuri paredz iespēju iegūt pagaidu uzturēšanās atļauju Latvijā, iegādājoties nekustamo īpašumu sākot no noteiktas summas.

Vērtējot uzņēmuma pieredzi pēdējā gada laikā – pieprasījumu un darījumu skaits pieaug. Tuvojoties vasaras periodam, ārvalstu investoros interesi raisa mājas un dzīvokļi Jūrmalā. „Vietējais pieprasījums, diemžēl nav tik aktīvs,” – komentē V. Rozenbergs, viens no Baltic Sotheby’s International Realty līdzdibinātājiem – „Uzlabojoties globālajai finanšu situācijai, kas nodrošinātu arī lielāku naudas līdzekļu pieplūdumu Latvijā, vietējais pieprasījums varētu atdzīvoties.”

Uz doto brīdi, vislielāko interesi raisa 2 nekustamo īpašumu kategorijas:

Pie pirmās, un populārākās kategorijas ir attiecināms nekustamais īpašums, kura kopējā platībā līdz 100 m2; pie otrās – sākot ar 250 m2.

Aizvadītā gada laikā uzņēmums veicis vairāk nekā 30 pārdošanas darījumu un vairāk nekā 50 īres darījumu Rīgas, Rīgas rajona un Jūrmalas mājokļu tirgū. Pārdoto nekustamo īpašumu cenas Rīgā svārstījās no 1410 EUR/m2 līdz 3246 EUR/m2, savukārt Jūrmalā – no 2310 EUR/m2 līdz 3569 EUR/m2.

Īres platības vidējā cena Rīgā un Jūrmalā bija 8 EUR par kvadrātmetru (neieskaitot nodokļus un apsaimniekošanas izdevumus).