Uzņēmums Baltic Sotheby’s International Realty, kas nodarbojas ar premium klases nekustamo īpašumu, svin tā pārstāvniecības Tallinā pirmo dzimšanas dienu. Liels daudzums objektu, kuru vērtība ir no 110 000 līdz 6 900 000 eiro, un ārzemju pircēju stabils pieprasījums pēc nekustamajiem īpašumiem Igaunijā atbilst izvēlētajai stratēģijai, kuras mērķis ir nodrošināt klientiem pieeju premium klases nekustamā īpašuma starptautiskā tīkla pakalpojumiem galvenajās pasaules valstīs.

„Biroja atvēršana Igaunijas galvaspilsētā pagājušā gada jūlijā bija daļa no mūsu kopējās stratēģijas, lai popularizētu Sotheby’s International Realty zīmolu, plašās mārketinga iespējas un jaunākās tehnoloģijas,” uzsverVestards RozenbergsBaltic Sotheby’s International Realty līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs, „starptautiskajiem klientiem ir pieejami mūsu pakalpojumi nekustamā īpašuma jomā šajā vēsturiskajā un lieliskajā pilsētā, kā arī visā Igaunijā.”

Uzņēmuma darbība aizvadītā gada laikā liecina par pieprasījumu pēc premium klases nekustamā īpašuma un par to, ka palielinās noslēgto darījumu daudzums. Pagājušajā gadā premium klases objekti veidoja apmēram 3% no kopējā veikto darījumu daudzuma Igaunijas nekustamā īpašuma tirgū.

Diezgan liela interese par šāda veida objektiem ir gan Krievijas, gan Rietumu pircējiem. Viņu pastāvīgas uzmanības lokā ir dzīvokļi Tallinas vecpilsētā, Igaunijas galvaspilsētas centrā, kā arī elitārajā Kadriorgas un Piritas rajonā. Vispopulārākie ir apartamenti (tostarp penthausi) pilnīgi restaurētās mājās ar labu skatu uz Tallinas centru vai jūru, ar 85-100 m2 (maksimāli 150 m2) platību.

Premium klases nekustamais īpašums maksā no 2500 līdz 5500 eiro par kvadrātmetru. Taču, ja „kvadrātmetra” cena pārsniedz 3500 eiro, tad pircēji rūpīgi apsver objekta cenas, kvalitātes un ekskluzivitātes attiecību. Galvenais faktors par labu augstai cenai, piemēram, dzīvoklim Vecpilsētā var būt autostāvvietas esība.

„Interesanti ir tas, ka „emocionālajam” faktoram vairs nav tik lielas nozīmes,” uzsver Natālija Beloni, Baltic Sotheby’s International Realty pārdošanas eksperte. „Naudas līdzekļus skaita visi: gan investors, kurš pērk nekustamo īpašumu ar mērķi turpmāk gūt ienākumus, gan Tallinas pilsētas arhitektūras cienītājs, kurš ar ģimeni grasās mitināties dzīvoklī.”.

Premium klases māju segmentā ir pieprasījums pēc nekustamā īpašuma, kas atrodas prestižos rajonos (piemēram, Piritā un Kakumē), ar platību 300-450 m2, uz zemes gabala, kas nav mazāks par 2000 m2. Cenu klase ir no 500 000 līdz 1000 000 eiro.

Ārzemju pircēji interesējas arī par zemes gabalu pirkšanu prestižos zaļos rajonos, kas robežojas ar krasta līniju, – Klogas pludmalē, Klogā, Lahusalā, Laulasmā, Keila-Joā  u.c., bet attālums no Tallinas nedrīkst būt lielāks par 30-45 km.

„Šogad mēs prognozējam stabilu stāvokli premium klases nekustamā īpašuma tirgū, bez īpašiem kāpumiem un kritumiem, saglabājoties darījumu daudzuma nelielas palielināšanās tendencei,” uzskata Vestards Rozenbergs. „Igaunijas nodokļu sistēmas papildu pluss ir nekustamā īpašuma nodokļa neesība. Nodoklis tiek iekasēts tikai par zemes gabalu. Nodoklis svārstās 0,1 līdz 2,5 % robežās no nekustamā īpašuma ar nodokli apliekamās vērtības, kuras apmērs ir atkarīgs no īpašuma atrašanās vietas, un šo apmēru nosaka vietējā municipalitāte.”