Pieprasījums pēc Rīgas centra premium klases dzīvokļiem, ko pirkt vai īrēt, pārsniedz piedāvājumu jau pēdējos 5- 10 gadus. Tāpēc katrs jauns vai renovēts projekts uzreiz piesaista nekustamā īpašuma tirgus dalībnieku interesi. Dzīvojamajai mājai „Šarlotes rezidence” (Charlotte Residence), kas atrodas Rīgas klusajā centrā Vidus ielā 5 un kurai septembra vidū tika nosvinēti spāru svētki, ir visas izredzes iegūt vispieprasītākā projekta statusu. Un ne tikai savas atrašanās vietas dēļ.

Jaunais dzīvojamais nams „Šarlotes rezidence” raksturo 21.gadsimta arhitektūru un ir lielisks piemērs tam, kā mūsdienīgās tendences organiski iekļaut vēsturiskajā pilsētvidē. “Kvartāls, kurā atrodas „Šarlotes rezidence”, ir unikāls, jo te ir daudz skaitu ēku ar bagātīgi veidotām  jūgendstila fasādēm,” stāsta jaunā nama galvenais arhitekts Juris Bērziņš. „Mums bija sarežģīts uzdevums – iekļauties šajā skaistajā vidē, vienlaikus neaizēnojot un neatdarinot iepriekšējā gadsimta meistardarbus.  Tāpēc ēkas projektam tika izvēlētas lakoniskas līnijas un darbīgie materiāli. Tieši askētiskā pieeja mājas arhitektoniskajā veidojumā izceļ apkārtējo namu vēsturisko un bagātīgo dekorējumu.”

Arhitektu biroja „Sarma & Norde” arhitekts un Latvijas Arhitektu valdes loceklis Visvaldis Sarma atzīst, ka pilsēta ir dzīvs organisms, kas dzīvo un attīstās vairāku gadsimtu garumā. „Tāpēc mums ne tikai jārespektē  tās iezīmes, ko pilsētas sejā atstājušas iepriekšējās paaudzes, bet mums ir visas tiesības cienīt un lepoties ar to, ko tās labā mēs darām tagad. Mums ir visas tiesības atstāt Rīgas centrā sava laikmeta nospiedumus, protams, integrējot tos pilsētas ainavā”.

„Pēdējo gadu laikā ir spēkā virkne ierobežojumu, kas mudina apbūvei izvēlēties brīvos zemes gabalus ārpus centra robežām. Tā rezultātā Rīga ir attīstījusies horizontāli, notikusi tā dēvētā suburbanizācija, kad dzīves vietas tiek būvētas pilsētas nomalēs un ir noteiktas dienas nedēļā, kad pilsētas centrs ir tukšs. Arī finansiāli pēdējo gadu laikā priekšroka tika dota pļavu apbūvei – ir vienkāršāk un lētāk nopirkt zemi un uzbūvēt jaunu ēku pļavā, nekā atjaunot vai būvēt jaunu ēku pilsētas centrā. Ilgtermiņā tas ļoti sadārdzina pilsētas ekspluatācijas izmaksas – jābūvē jauna infrastruktūra, jānodrošina sabiedriskais transports u.tml. Pašlaik, uzkrājoties kapitālam, veidojas pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem un birojiem pilsētas centrā. Tas ir signāls, ka varam gaidīt attīstības atgriešanos pilsētas centrā un tā sakopšanu,” stāsta Visvaldis Sarma.

Šodien nekustamā īpašuma tirgū piedāvājumā ir ļoti maz jaunu projektu, kas atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā. Pieprasījums pēc dzīvokļiem šādos namos daudzkārt pārsniedz piedāvājumu. Turklāt „Šarlotes rezidences” veidotāji izmantojuši ne tikai vietas unikalitāti, bet arī nodrošinājuši papildu ērtības dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem. Jaunajā namā izmantots „gudrās mājas” koncepts, turklāt pielietojot arī jaunāko tehnoloģiskos risinājumu automātiskai automašīnu novietošanai pazemes stāvvietā jeb tā dēvētos „box parking” principu.

„Gudrās mājas” koncepcija nodrošina iespēju internetā kontrolēt īpašumu – attālināti iespējams nolasīt energokontroles datus un uzstādīt energoresursu izmatošanas režīmu.

„”Šarlotes rezidences” mērķauditorija ir Latvijas un ārvalstu pircējs vai nomnieks, kas vēlas dzīvot tuvu biznesa centram un vienlaikus baudīt apkārtni, ko krāšņo parki, ir ērti pieejams jahtu klubs un citi infrastruktūras objekti,” stāsta Baltic Sotheby`s Internationa Realty  valdes locekle Ilze Mazurenko.

Sešu stāvu nama „Šarlotes rezidence” piecpadsmit dzīvokļus varēs iegādāties no 2014.gada sākuma.