Brīžos, kad ziemas sals vai mainīgo laikapstākļu drēgnums iezadzies lielākajā daļā Ziemeļeiropas pilsētu, un bez izņēmuma arī Latvijā, kamīns var būt lielisks veids, kā savu mājokli uzturēt siltu. Apsverot veidus, kā uzsildīt savu mājokli, daudzi cilvēki izvēlas iespēju pievienot vai atjaunot iekštelpu kamīnu, kā arī iegādājoties īpašumu kamīnu uzskata par pievilcīgu bonusu. Tas paveic daudz vairāk, nekā tikai uzsilda istabu – kamīns maina arī telpas izjūtu, padarot to romantiskāku, aicinošāku un mājīgāku.

Iegādājoties mājokli ar kamīnu svarīgi saprast arī tā uzturēšanas nianses, jo pastāv dažāda veida kamīni, kas, lielākoties, iedalās pēc kurināšanas veida – ar koksni, gāzi, etanolu vai elektrību. Latvijā, protams, visbiežāk sastopamais kamīnu veids ir ar malku kurināmie. Tradicionāli, malkas kamīns arī ir tas, ko lielākā daļa cilvēku iedomājas, kad viņi savā prātā iztēlojas kamīnu. Nav nekā romantiskāka par uguns liesmiņu deju, izstarojot siltumu un omulīgu malkas sprakšķēšanu, brīdī kad aiz loga plosās putenis vai līst rudens lietus.

Piedāvājam jums ielūkoties TOP 5 mājokļos ar kamīnu:

1. Jūrmala, Majori, Undīnes iela

Tādu kamīnu kā šis jūs vairs nekur neatradīsiet. Tam ir ne tikai vēsturiska vērtība, bet arī romantiska aura, kas apvij visu namu. Ēka ir arhitektūras piemineklis, un tā celta 1914. gadā pēc būvnieka Jakša pasūtījuma. 30-to gadu beigās māju nopirka Latvijas laika pazīstamākais bērnu ārsts Jēkabs Nīmanis un viņa kundze Helēna Nīmane. Vērts atzīmēt, ka Helēna Nīmane bija dzejnieces Aspazijas tuva radiniece un draudzene, dakteris Jēkabs Nīmanis bija Aspazijas ārsts un uzticamības persona dzīves pēdējos gados. Mājā regulāri tika noturēti Aspazijas dzejas vakari un kopīgi svinēti dažādi svētki, kurus noteikti siltākus padarīja arī kamīna sprakšķi un uguns karstā liesma.

2.Sigulda, Ābeļdārza iela 

Klasiskā stila savrupnams, kas iegūlis starp “Vidzemes Šveices” pakalniem un ielejām, lepojas ar izsmalcinātu interjeru, kurā dominē koks un klasiski stila elementi. Starp tiem, neatņemami ierindojies, ne tikai viens, bet pat divi kamīni. Viens no tiem kalpos kā viesistabas centrs, kura siltajā gaismā uzņemt viesus, sarīkojot mājīgas svētdienas vēlās brokastis, savukārt otrs izvietojies pagrabstāvā, pie atpūtas telpas un pirts. Pēc pirts, iegremdējoties ledusauksta ūdens kubulā vai ieskrienot dušā, varēsiet attapties sildot atslābinātos muskuļus kamīna izstarotajā siltumā vai atgūties no aukstuma pēc slēpošanas netālajā Kaķīškalnā.

3. Rīga, Mežciems, Malienas iela

Dažreiz šķiet, ka nav iespējams paņemt labāko no divām pasaulēm, bet kā bieži mēdz notikt, ir tikai cilvēcīgi kļūdīties, jo šis Mežciemā paslēpies dārgakmens ir lielisks piemērs tam kā var iegūt privātmājas sajūtu, bet tajā pat laikā atrasties vien pārdesmit minūšu attālumā no dzīvības pilnā galvaspilsētas centra. Šajā greznajā, 283 kv.m. plašajā dzīvoklī atrodami divi kamīni – viens dzīvojamajā istabā un otrs ēdamzonā, kur aukstā ziemas vakarā, kamīna liesmās apgrauzdēt zefīrus un turpat pie ēdamgalda, gardi notiesāt, uzdzerot karstu kakao. Krāšņais interjers un dzīvokļa atrašanās vieta, no kura logiem varēsiet vērot sniegotās priežu meža galotnes, liks sajusties tā it kā jūs atrasots ziemas pasakā.

4. Garkalne, Sudraba iela

Garkalnē atrodamā daļa no dvīņu mājas ir moderna interjera izcils paraugs. Sākot ar ozolkoka durvīm, stikla kāpņu margām, akmens virsmām virtuvē un beidzot, protams, ar moderna izskata kamīnu. Tas pilda ne tikai dizaina funkciju, bet veic arī mājas apsildīšanas uzdevumu, lai gan, ja nevēlēsieties, tad siltumam pilnībā pietiks ar Wiessmann gāzes apkure katlu, radiatoriem un siltajām grīdām. Tomēr, ja apsver to, ka diez vai varēsiet gāzes katla priekšā izstiepties uz mīksta, pūkaina paklāja ar laba vīna glāzi un vēl labāku grāmatu rokās, tad, mūsuprāt, izvēle ir acīmredzama. Turklāt, ja omulīgam vakaram kamīna priekšā kas aptrūksies, tad līdz tuvākajam lielveikalam būs vien 10 minūšu brauciens.

5. Bukulti, Atpūtas iela

Tieši Baltezera krastā, vietā, kur Juglas upe iztek no ezera, slejas mūsdienīgs dzīvojamo māju komplekss “Baltezera terases”. Ņemot vērā ūdeņu apskauto atrašanās vietu un to, ka māju kompleksa teritorijā atrodas arī laivu piestātne, arī dzīvoklī ieturēta kuģošanas tematika. Ja Jums šķiet, ka jūra un kamīns ir nesavienojamas lietas, tad atcerieties par tvaikoņiem, kuri laižot gaisā baltus dūmus, pārvietojās pa ūdeņiem, pateicoties lielām krāsnīm uz kuģa klāja. Arī šī, skaistā, divstāvīgā dzīvokļa sienās, pa logu, noraugoties uz mierīgo vai citreiz bangojošo ezeru vai upi, varēsiet rast siltu mierinājumu kamīna siltuma patvērumā un “iestūrēt” savā miera ostā.