Ar skaidri redzamu cilvēku vēlmi paplašināt savu dzīves telpu un uzlabot komforta apstākļus pērn ievērojami palielinājies Latvia Sotheby’s International Realty noslēgto darījumu apjoms. Kopā 2021. gadā uzņēmums noslēdza 159 darījumus par kopējo summu  43 247 722 EUR, no kā 72% ir pārdoto īpašumu, bet 28% – izīrēto. Salīdzinājumā ar 2020. gadu pērn noslēgto darījumu skaits pieaudzis par 64%, vienlaikus darījumu kopsummai pieaugot par 70%.

Līdzīgi kā 2020. gadā pērn aktīvākais periods ir bijis augusts un septembris, – attiecīgajos mēnešos kopā noslēgti 47 darījumi, kas ir teju uz pusi vairāk nekā gadu pirms tam. 

Kā atzīst Latvia Sotheby’s International Realty īpašniece un vadītāja Ilze Mazurenko, iepriekšējais gads premium nekustamā īpašuma tirgū ir bijis ļoti aktīvs un veiksmīgs, ko sekmējuši arī mājsaimniecību veidotie uzkrājumi. “Turpinoties pandēmijai, lielai daļai cilvēku dzīvošana un strādāšana norisinās vienuviet, līdz ar to lemjot par labu dzīves telpas un komforta uzlabošanai. Tāpat šajā laikā, kad nauda strauji zaudē savu vērtību, daudzi izvēlas ieguldīt investīcijas tieši premium nekustamajā īpašumā, kas visbiežāk ir ilgtspējīgas un peļņu nesošas.

Esam ļoti gandarīti, ka pirmajā gadā kopš uzņēmuma pārstrukturizācijas ir stiprinātas pozīcijas un izaugsme vietējā tirgū, par ko liecina arī pērnā gada rezultāti.”

Ilze Mazurenko | Latvia Sotheby’s International Realty īpašniece

Iepriekšējais gads vainagojies ar ļoti lielu darījumu noslēgšanu, tāpat arī uzņēmums ir īstenojis vairākus mazākus kvalitatīvus darījumus premium īres segmentā, kur mazākais darījums noslēgts par dzīvokļa īri 371 EUR apmērā, savukārt lielākais īres darījums noslēgts par  7 500 EUR.

Kas attiecas uz premium nekustamā īpašuma tirgus pārdošanas darījumiem, Latvia Sotheby’s International Realty 2021. gada mazākā pārdošanas darījuma summa ir bijusi 12 000 EUR, kas ir par 86% mazāk nekā 2020. gadā, savukārt lielākais darījums noslēgts par penthouse tipa dzīvokļiem ar jumta terasi Jūrmalā 4 820 654 EUR apmērā, kas ir par 147% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā veiksmīgākie 2021. gada Latvia Sotheby’s International Realty pārdošanas un īres darījumu eksperti atzīti Ilze Mazurenko ar 15 noslēgtiem darījumiem par kopējo summu 15 734 284 EUR, Aigars Strods ar 35 noslēgtiem darījumiem par kopējo summu 9 669 540 EUR, Līga Kohtanena ar 23 noslēgtiem darījumiem par kopējo summu 8 021 285 EUR un Marika Alksnīte ar 24 noslēgtiem darījumiem par kopējo summu 726 695 EUR.

I. Mazurenko piebilst, ka arī šī gada plāni ir ambiciozi un vērsti uz jaunu mērķu sasniegšanu – uzņēmuma portfolio veido jauni un unikāli attīstības projekti, kā piemēram Z-Towers, Jurmala Golf Resort, Kado Karim, Jurmala Dune, Club Central Residence II un citi, par kuriem plašāka informācija tiks sniegta jau drīzumā.