Mārupes novads, kurš daudzu gadu desmitu garumā ir bijusi iecienīta mājvieta tiem, kuri novērtē Rīgas tuvumu un mūsdienu komfortu, bet vienlaikus – iespēju dzīvot zaļā un harmoniskā vidē, un kura mūsdienu vadmotīvs ir „Mārupes novads – labvēlīgam lidojumam teicama starta vieta!”, piedāvā plašas mājokļu izvēles iespējas: šeit teicamu vietu labvēlīgai dzīvei atradīs gan tie, kas izvēlas dzīvokļus jaunajos projektos, gan tie, kas priekšroku dod unikāliem savrupnamiem.

2016.11.15_Baltic_Sothebys_Marupe

Mārupes pusē esošajā lauku teritorijā jau 15.gadsimtā sev mājvietu rada pirmie novada iedzīvotāji – brīvzemnieki. Mārupes novads 10391,3 ha zemes platībā atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā, Latvijas lielākās upes Daugavas kreisajā krastā, tas robežojas ar Rīgas pilsētu, Olaines un Babītes novadiem, un to šķērso trīs mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupīte. Tieši no Mārupītes 1925. gadā novads ieguva savu vārdu. Mārupes novadā atrodas daļa no Cenu tīreļa, kas iekļauts Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000, daļa Medemu purva un Bieriņu purvs.

Pirms Otrā pasaules kara Mārupes pagasts bija mazākais, bet visblīvāk apdzīvotais Rīgas apriņķī; arī mūsdienās šis novads ir viens no populārākajām dzīves vietām Rīgas tuvumā un ir viena no tām Pierīgas teritorijām, kurās notiek ļoti intensīva un strauja dzīvojamo un darījumu teritoriju apbūve, saglabājoties arī plašām un zaļām lauku ainavām. Pēdējo gadu laikā tapuši un tiek celti vairāki daudzdzīvokļu māju kompleksi un ciemati, realizēti simtiem individuālo projektu.
Līdz ar intensīvo novada izaugsmi pēdējo gadu laikā strauji palielinājies iedzīvotāju, īpaši jauno ģimeņu, skaits. Mārupes novadā dzīvo ap 20 tūkstoši cilvēku, daudzi no tiem ir ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji: uzņēmīgi jauni cilvēki ar augstiem ienākumiem. Mārupes iedzīvotāji šo vietu izvēlas tās tuvuma ar Rīgu dēļ: no galvaspilsētas centra var atbraukt aptuveni 20 minūšu laikā, ir ērts sabiedriskais transports, tāpat parocīgi sasniedzamas citas tuvējās apkaimes, piemēram, Jūrmala, vai arī tuvējie tirdzniecības centri, piemēram, Spice, kā arī lidosta, kas devusi ideju novada sauklim jeb vadmotīvam.
Pašvaldības prioritāti novērtē jaunās mārupiešu ģimenes: šeit aktīvi tiek attīstīta bērnu un jauniešu izglītības joma. Mārupes novadā ir septiņas pašvaldības izglītības iestādes, kultūras un sporta dzīvē iesaistīti vairāki simti bērnu un jauniešu, ir atvieglojumi daudzbērnu ģimenēm. Ģimenēm ir arī plašas izklaides iespējas ne vien vietējo uzņēmēju piedāvātajos pakalpojumos, bet arī tradicionālajos novada pasākumos: gadatirgos, Uzņēmēju dienās, ikgadējos Bērnu un jauniešu svētkos un Līgo svētkos, kas tiek svinēti ar plašu vērienu.  Savukārt aktīva dzīvesveida piekritējiem ir pieejams plašs aktivitāšu klāsts: jauni sporta kompleksi un bezmaksas sporta laukums Gerberu ielā (galda teniss, basketbols, trenažieri, slidotava), BMX trase, veloceliņš gar Mārupīti, Wake parks Jaunmārupē, zirgu izjādes u.c., kā arī aktīvi darbojas pašdarbības kolektīvi. Novadā ir attīstīta visa veida infrastruktūra: ceļi tiek uzturēti labā stāvoklī, ir plašas pakalpojumu iespējas (Rimi, netālu no tā top arī jauns Maxima veikals, ir arī daudzi mazāki, interesanti dažādu pakalpojumi sniedzēji (frizētavas un skaistumkopšana, fitness, sabiedriskā ēdināšana ar augsta līmeņa restorāniem u.c.).

Mārupes novadu par savu „dzīves vietu” izvēlējušies arī vairāk nekā 2200 visdažādāko nozaru uzņēmumi, piemēram, draugiem.lv, pašmāju kosmētikas ražotājs Madara u.c., no kuriem aktīvākie apvienojušies Mārupes uzņēmēju biedrībā.
Novada pašvaldība, iezīmējot nākotnes tendences, akcentē, ka „Mārupē vēl ir daudz vietas jaunām, enerģiskām ģimenēm, kas vēlas dzīvot skaistā, sakoptā Pierīgas novadā. Tāpēc galvenā Mārupes novada attīstības prioritāte ilgtermiņā ir kvalitatīvi, saskaņoti attīstīta un energoefektīva vide, kas nodrošina augstu dzīves kvalitāti, mobilitāti, biznesa un atpūtas iespējas, vienlaicīgi līdzsvarojot iedzīvotāju skaita pieaugumu ar mūsdienīgas infrastruktūras nodrošinājumu (..), respektējot iedzīvotāju šodienas vajadzības un nākotnes nepieciešamības”.

Evita Pudane, Baltic Sotheby’s International Realty pārdošanas un īres konsultante, atzīst: „Mārupe jau gadiem ilgi ir viens no pieprasītākajiem Pierīgas rajoniem, kur ir viens no aktīvākajiem nekustamā īpašuma tirgiem. Pārfrāzējot novada vadmotīvu, var teikt, ka Rīgas tuvums un mūsdienu komforts, bet vienlaikus – iespēja dzīvot drošā, zaļā un harmoniskā vidē (kā „laukos”) ar attīstītu infrastruktūru un plašu pakalpojumu spektru rada Mārupes novadu par labvēlīgai dzīvei teicamu vietu ekonomiski aktīvam iedzīvotājam, īpaši – jaunajām ģimenēm.”

Piedāvājam iepazīties ar šī brīža aktuālākajiem un interesantākajiem nekustamā īpašuma piedāvājumiem Mārupē

Mūsdienu ērtības Sēļu ciematā
Četristabu dzīvoklis jaunajā trīs dzīvokļu māju projektā Mārupē, Sēļu ielas ciematā.
Eksperti šī projekta arhitektūru nodēvējuši kā drosmīga risinājuma, ģeometriski funkcionālas, laba plānojuma, modernas arhitektūras ēkas, kuras atšķiras no citiem Latvijā līdz šim tapušajiem ciematiem. Liels pluss iedzīvotājiem ir ciemata labiekārtotā teritorija ar savu celiņu sistēmu, bērnu spēļu laukumu, ciematā darbojas tenisa klubs ar kortiem, ir trenažieru zāle, kā arī gardēžu vidū iecienītais restorāns 32. augusts un tam līdzās esošais izsmalcinātu vīnu veikals. Svelmainākās vasaras dienās ciemata iedzīvotāji novērtē nodrošināto pieeju labiekārtotai ūdenskrātuvei, kuru ziemā tie labprāt izmanto slidotavas mērķiem.
Dzīvoklis atrodas vienā no trīsstāvu dzīvokļu ēkām, kurās ir 93 dzīvokļi. Pagrabstāvā ir auto novietne katram dzīvoklim. Plašajam četristabu dzīvoklim 124.6 m² platībā ir pārdomāts plānojums, kvalitatīva apdare, iebūvēta virtuves iekārta, oša parkets, autonomā apkure, individuālie siltuma skaitītāji. Šo dzīvokli novērtēs mūsdienu ērtību cienītājs. Vairāk informācijas šeit.

2016.11.15_Baltic_Sothebys_Marupe_Selu_22_1

Plašs ģimenes nams Liliju ielā
Plaša 535 m² divu stāvu ģimenes māja vienā no skaistākajām Mārupes ielām – Liliju ielā, kuras 1223 m² dārza zonai piekļaujas kaimiņu jaunā privātmāju apbūve. Māja ir kvalitatīvi būvēta un siltināta, tai ir ērts plānojums: sešas plašas guļamistabas, kabinets, viesistaba ar kamīnu un pilnībā aprīkota virtuve. Zem mājas izbūvētas apjomīgas pagrabtelpas un auto īpašnieki gada aukstākajos mēnešos novērtēs apsildāmās garāžas, kurā var novietot 2 auto, priekšrocības. Namā atrodas arī sauna. Nams piemērots lielai ģimenei. Vairāk informācijas šeit.

2016.11.15_Baltic_Sothebys_Marupe_Liliju_1

Unikāla māja spilgtām personībām Jaunsiliņu ielā
Oriģināla dizaina unikāla māja, kura atgādina zemesgabalā slīpi ievietotu tumšu koka bloku, Mārupes klusajā, noslēgtajā apkaimē. Nams būvēts, iedvesmojoties no Japānas dizaina un Latvijas lauku māju arhitektūras, ko apliecina gan vizuāli iespaidīgā ēkas fasāde, gan arī minimālisma stilā ieturētā, tīrā un lineārā 3050 m² plašā dārza zona. Mūsdienīgā māja, kuras platība ir 546 m², tapusi 2009. gadā un tā spilgti izceļas starp kaimiņu tradicionālo apbūvi. Tās arhitektūru veidojusi godalgotā un daudzu populāru objektu arhitekte un interjeru autore Zane Tetere. Māja ieguvusi arī starptautisku atzinību: 2011. gadā par to rakstīja The New York Times rubrikā Great Homes & Destinations (rakstu skat. šeit), salīdzinot to ar mūsdienu mākslas muzeju.
Ēkas būvniecībā, apdarē un interjerā ir izmantoti oriģināli un visaugstākās kvalitātes materiāli. Mājas lepnums ir SPA ar džakuzi, garderobes telpu un grieķu tvaika pirti. Šī privātmāja ir izcila, atšķirīga un unikā, kuru novērtēs spilgtas personības. Vairāk informācijas šeit.

2016.11.15_Baltic_Sothebys_Marupe_Jaunsilinu_1