Ventspils, Pils iela

Vēsturisks Īpašums Ventspilī, Baltijas jūras ostas pilsētā

Cena

345 000 €

Platība

1 290 m2

Zeme

991 m2

Stāvs

3
Nosūtīt ziņu broker link arrow

Pārdod īpašumu Ventspilī, Pils ielā 21 ar izstrādātu būvprojektu ēku kompleksa pārbūvei par viesnīcu. Ēku Pils ielā 21 uzskata par vienu no vecākajām mūra ēkām Ventspilī. Tās būvniecība datēta ar 1767.gadu. Otra īpašumā esošā ēka Lielā iela 11 būvēta vēlāk, 20 gadsimta sākumā. Vēsturiski ēku pirmajā stāvā bijusi kafejnīca, kuru atceras daudzi Ventspilnieki, pārējās ēkas daļās - īres dzīvokļi.
Īpašums atrodas Ventspils pilsētas centrā - Vecpilsētā, vietā, kas veicina klientu piesaisti. Īpašums tuvu ostai, Vecpilsētas laukumam, Tirgus laukumam un citiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem. Apkārtējo apbūvi veido pirmskara laikā celtas daudzdzīvokļu un administratīvās ēkas, kā arī privātmājas un dažāda sociālā rakstura apbūve.
Ļoti labi attīstīta infrastruktūra. Sabiedriskās nozīmes infrastruktūras objekti (izglītības un veselības aizsardzības iestādes, tirdzniecības centri, veikali, viesnīcas, restorāni atpūtas vietas u.c.) atrodas īpašuma tuvumā. Sabiedriskā transporta pieturvietas atrodas 300 m attālumā. Piebraucamie ceļi pie īpašuma ir bruģēti, atrodas labā tehniskā stāvoklī. Autostāvvietas paredzēts izveidot īpašuma pagalmā, kā arī tās ir pieejamas gar Pils ielas un citām blakus esošām ielām. īpašums ir nodrošinātas ar svarīgākām pilsētas centralizētām inženierkomunikācijām.

Īpašuma sastāvs:
-zemes gabals 991 m2;
-dzīvojamā māja (Lielā iela 11) kopējā platība 490 m2, 3 virszemes stāvi un pagrabs;
-dzīvojamā māja (Pils iela 21) kopējā platība 800 m2, 2 virszemes stāvi.

Ēkai (Lielā iela 11), izstrādāta un saskaņota ēkas renovācijas dokumentācija. Pieejams tehniskais projekts viesnīcas izveidei ar 13 numuriņiem platībā no 15,8 m2 līdz 38,9 m2. Pilnībā restaurēta ēkas fasāde, atjaunojot tās vēsturisko izskatu. Kalēja rokām izgatavotas balkonu margas pēc pieejamām vēsturiskajām fotogrāfijām, kas ir unikāli mākslas darbi.
No vēsturiskā mantojuma ir saglabājušās kāpnes ar vēsturiskām flīzēm, kuras paredzēts atjaunot un saglabāt. Ēkas vēsturiskās durvis ir restaurētas pie restauratora, atjaunojot tās sākotnējā izskatā. Restaurēti ēkas fasādes puses logi, saglabājot to vēsturisko vērtību. Pagalma pusē logi izgatavoti no jauna.
Uzsākti ēkas renovācijas darbi – atjaunota fasāde, nostiprinātas nesošas konstrukcijas un pārsegumi, novērsti ekspluatācijas laikā gūtie trūkumi, uzsākti telpu apdares darbi, mainīti ūdensvada un kanalizācijas ievadi. Ēkā veikti būvdarbi saskaņā ar būvprojektu. 1. stāva telpās ir veikti apdares demontāžas darbi. 2. stāvā – uzsākta starpsienu montāža, ievilktas un daļēji izvilktas komunikācijas (elektrība, ūdensvadi un stāvvadi), uzsākta ventilācijas izbūve. 3. stāvā – izbūvētas visas starpsienas, atbilstoši projektam, ievilktas un izvilktas komunikācijas (elektrība, ūdensvadi un stāvvadi), uzsākta ventilācijas un tā saucamo „silto grīdu” izbūve. Būvprojektā paredzēts izbūvēt apkures katlu ar granulām, papildus pilsētas apkures pieslēgumam.
Pēc plānotās renovācijas pabeigšanas telpas 1. stāvā būs piemērotas ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai, savukārt telpas 2. un 3. stāvā – viesnīcas numuriņi.

Ēkai (Pils iela 21) ir nostiprinātas ēkas nesošas konstrukcijas un pārsegumi. Demontēta iekšējā apdare. Ēka sagatavota renovācijas darbiem.

Vēsturisks Īpašums Ventspilī, Baltijas jūras ostas pilsētā!

Ērtības

Broker image

Sazinies ar mums