Rīgas centra jaunais nams Club Central Residence II svin spāru svētkus – otrās septiņu stāvu augstās dzīvojamās ēkas būvniecībā sasniegts augstākais punkts.

Spāru svētki iezīmē ēkas būvniecībā nozīmīgu attīstības stadiju, kad ēka sasniedz tās augstāko punktu un ir pabeigta karkasa un jumta izbūve.

Būvniecības stadijā esošā ēka Rīgas centrā, Lāčplēša ielā 11, ir daļa no jaunā veidolā atdzimstošā kvartāla starp Lāčplēša un Ģertrūdes ielām. Nama būvniecības izmaksas ir 5,5 miljoni eiro, un to finansē banka Citadele.

“Kreditējot nekustamā īpašuma nozari, arvien biežāk novērojam jaunu namu un pat kvartālu atdzimšanu Rīgas vēsturiskajā centrā. Vēsturiskais apvienojamā ar moderno un šodienas dzīves kvalitātei atbilstošo uzrunā mūsdienu aizņemto un prasīgo pilsētnieku. Tādēļ šis segments ir interesants gan nekustamo īpašumu attīstītājiem, gan pircējiem,” saka bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile.

Pabeidzot šo iespaidīgo projektu, Rīgas vēsturisko centru papildinās četru gadu laikā no jauna uzceltu divu ēku un divu atjaunotu namu komplekss, apvienojot labākās Rīgas vēsturiskās apbūves tradīcijas ar jaunākajām tendencēm pasaules pilsētu attīstībā.

Ēkas arhitekts un interjeru autors ir SIA „SZK/Z” un tā vadošais arhitekts Uģis Zābers. Nama kopējā platība būs 3930 m². Ēkas septiņos virszemes stāvos tiks izvietoti 28 dzīvokļi. Kvartāla izveides projekta kopējās investīcijas pārsniegs 13 miljonus eiro, bet nama Lāčplēša ielā 11 būvniecība izmaksās 5,5 milj. eiro. Projektu attīsta SIA „Axi Invest”, būvnieks ir AS „LNK Industries”, bet objekta telpu tirdzniecības tiesības ir premium segmenta nekustamo īpašumu uzņēmumam „Baltic Sotheby’s International Realty”.

Vairāk informācijas par projektu skatīt šeit.

Avots: Banka Citadele.