Mārupē, kas pēdējos gados ir bijusi viena no iecienītākajām dzīvesvietām ar stabilu nekustamā īpašuma tirgus izaugsmes dinamiku, iezīmējusi aktuālu tendenci: ir paaugstināts pieprasījums pēc premium segmenta mājām. Šādā situācijā, kad tirgū pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu, Mārupes premium īpašumu pārdevējiem varētu šķist, ka ar jaunu īpašnieku atrašanu savam īpašumam un visu formalitāšu kārtošanu varētu tikt galā paši, turklāt – ātri. Tomēr pieredzējuša speciālista piesaiste var palīdzēt ne tikai adekvāti novērtēt īpašuma stāvokli un iespējas konkrētā tirgus segmentā, bet arī noteikt pareizu cenu īpašumam, un saņemt zinoša speciālista, kas orientējas darījuma un konkrētās vietas niansēs, padomu,- tādējādi atrodot privātmājai īsto pircēju.

Padomu sniedz Evita Pudane, „Baltic Sotheby`s International Realty” pārdošanas un īres konsultante. Viņa fiksējusi arī vairākus klupšanas akmeņus, mēģinot pašrocīgi pārdot īpašumu, nu kuriem iespējams izvairīties, izmantojot profesionāļa sniegto pieredzi:

1. Īpašuma precīza segmentēšana, palīdzība pareizas cenas noteikšanā, premium tirgus pārzināšana.

Profesionāls konsultants var palīdzēt definēt īpašuma atbilstību konkrētam tirgus segmentam, t.i., noteikt, vai tas atbilst premium īpašuma pircēju prasībām. Tikai tas, ka māja ir ļoti plaša un konkrētā vietā, piemēram, Mārupē, nenozīmē, ka tas ir premium īpašums. Tāpēc lieti noder speciālista padoms, lai ne tikai precīzi novērtētu un noteiktu tirgum atbilstošu cenu par šādu īpašumu, bet arī noteiktu īsto īpašuma segmentu.
Bieži novērota situācija: mārupiešu ģimene pirms gadiem divdesmit uzbūvējusi sev plašu privātmāju (300-400 m2), bet nu bērni ir izauguši, aizgājuši savā dzīvē, bet vecākiem šī māja kļuvusi par plašu. Viņi vēlas dzīvot praktiskākā, kompaktākā mājā, bet šo īpašumu vēlas pārdot.  Tā kā šīs mājas ir būvētas pašu vajadzībai, izmantoti labi, kvalitatīvi materiāli. Pašrocīgi tirgojot premium īpašumu, pārdevējs grib 100% atgūt tajā ieguldīto naudu un vēl pamatīgi nopelnīt, tāpēc pārdevējam jārēķinās, ka mūsdienu pircējs nebūs gatavs maksāt tik augstu cenu par gadsimtu mijas dizaina modi un iekārtojumu, jo nams prasīs ieguldījumus, pielāgojot to mūsdienu prasībām. Ja īpašuma pārdevējs, pastāvīgi noteicis cenu, kas neatbilst tirgum, nav gatavs no tās atkāpties, var nākties vilties, jo tirgus nebūs gatavs šādu cenu pieņemt: īpašums par tirgum neatbilstošu cenu var tikt piedāvāts ilgi un tā arī neatrast savu jauno īpašnieku. Vai šāds īpašums atbilst premium pircēju gaidām un kāda ir šādu namu vērtība, zina „Baltic Sotheby`s International Realty”, jo tā speciālisti orientējas premium tirgus pieprasījumā.

2. Palīdzība īpašuma dokumentācijas sakārtošanā u.c. formalitāšu kārtošana.

Speciālista iesaiste ir noderīga, jo profesionālis pārzina visas nianses, kas saistītas ar  darījuma veikšanu, kā arī var ietaupīt laiku un nervus, mēģinot pārdevējam pašam visu izprast un nokārtojot. Tiks sniegta palīdzība, sagatavojot īpašumu pārdošanai un sakārtojot visus dokumentus.  Ļoti bieži novērots, ka īpašumos ir veiktas pārbūves, tie nav nodoti ekspluatācijā, līdz ar to inventarizācijas lietas neatbilst reālajai situācijai. Mēdz gadīties, ka kadastra reģistros ir viena informācija, bet Zemesgrāmatā – cita. Datu nesakritība neļauj mainīt īpašuma tiesības, tāpēc visa dokumentācija pirms tā izlikšanas pārdošanā ir jāsakārto. Gadās, ka īpašumam atrodas pircējs un tad pēkšņi parādās visas šīs problēmas, kuru nokārtošana prasa laiku, un tas pircējam var viest bažas, un darījums var nenotikt.

3. Know-how: premium īpašumu pārdošanas procesa pārzināšana, plašas datu bāzes, sadarbība.

Profesionāļa piesaiste premium īpašuma pārdošanā nozīmē, ka jums vairs nav nekādu galvassāpju par to, kā īpašumu pārdosiet, kur meklēsiet pircēju utt., jo ar to nodarbojas speciālists, kas pārzina darījuma veikšanu.
Neuzticoties vienam profesionālim, bet iedodot īpašumu tirgot, piemēram, desmit nekustamo īpašumu uzņēmumiem, tie sāk to agresīvi piedāvāt tirgū, sludinājumos zib tikai šis īpašums. Tas potenciālajos pircējos var radīt bažas, ka ar īpašumu kaut kas nav kārtībā, ja to tik steigšus, daudzi pārdod. Tā šis īpašums tirgū tiek „apviļāts”, un ir arī liela varbūtība, ka īpašums neatradīs savu pircēju.
Baltic Sotheby`s International Realty”  rīcībā ir plaša datu bāze, premium īpašumu klientu loks (arī ārpus Latvijas robežām), kas ļauj operatīvi savest kopā divas darījumu puses, ir laba sadarbība arī ar citām nekustamo īpašumu kompānijām, kas paplašina potenciālo pircēju loku. Ir arī izveidojusies laba sadarbība  bankām, juristiem un notāriem, pie kuriem neskaidrību gadījumā var operatīvi vērsties.

4. Mākleris kā vidutājs un zibensnovedējs starp divām darījumu pusēm.

Nekustamo īpašumu māklerim bieži ir jābūt kā vidutājam starp divām darījumu pusēm, dažkārt arī – kā zibensnovedējam, lai darījums veiksmīgi tiktu noslēgts. Gadās situācijas, kad, darījumu veicot, rodas kādas domstarpības, piemēram, radi nevar savā starpā sadalīt īpašumu, pārdevēja un pircēja vidū ir kādas šaubas, neuzticēšanās u.tml. , tad bez vidutāja neiztikt. Objektīvs skats no malas jeb neitrāls, bezkaislīgs cilvēks kā mākleris var palīdzēt novest darījumu līdz tā veiksmīgai pabeigšanai: t.i., panākt, lai abas puses būtu apmierinātas ar darījumu.

5. Serviss pēc darījuma.

Kad darījums noticis, un premium īpašums ir atradis savu jauno īpašnieku, nepieciešamības gadījumā „Baltic Sotheby`s International Realty” var piedāvāt arī šī īpašuma apsaimniekošanu. Savukārt, ja premium īpašums iegādāts kā investīciju objekts,- atrast tam īrniekus un turpmāk īpašnieka vietā uzņemties rūpes sadarbībā ar īrnieku.