Arvien biežāk mūsdienu cilvēks, ikdienas stresa un pārlieku lielās dinamikas nogurdināts, izvēlas daudz mierīgāku, harmoniskāku dzīves veidu. Ne velti šādu dzīves filozofiju, kas sakņojas gan nesteidzīgā ēdiena baudīšanā, gan savas dzīvesvietas izvēlē klusās, gleznainās dabas vietās, dēvē par „lēno dzīvošanu”, un tā kļūst arvien populārāka.

Arī augstākās klases īpašumu segmentā piedāvājums seko līdzi klientu paradumiem, tādēļ ekskluzīvā segmenta mājokļi nodrošina ne tikai dzīvošanas vai atpūtas funkcijas, bet arī tiek piedāvāti, ļaujot realizēt cilvēka dzīves stila principus. Tāpēc Sotheby’s International Realty datu bāzēs tā dēvētos lifestyle īpašumus var atrast arī tie, kuriem tuvs ir ekoloģiskais dzīvesveids un kuri tiecas dzīvot lauku apvidos: lai gan nošķirti no ierastās burzmas, bet, pateicoties mūsdienu tehnoloģiju, dizaina un aprīkojuma iespējām, šie īpašumi sniedz tikpat ekskluzīvus un komfortablus dzīves apstākļus kā greznu pilsētas apartamentu iemītniekiem.

Iziet piemājas pļavā vai parkā, kas apskauj īpašumu, ieelpot spirgto lauku gaisu, kuru pārtrauc putnu treļļi, sajust rīta rasu uz basām kājām, skatīties saullēktos un saulrietos… Tā ir iespēja dzīvot vienā ritmā ar dabas norisēm, pamanot, kā nomainās gadalaiki, nesteidzīgi izbaudot lauku plašumus vai arī izvēloties aktīvu, sportisku dzīvesveidu. Tas viss ir iespējams šajos trīs dažādajos lauku īpašumos Baltijas valstīs, kuri sniedz iespēju baudīt mierīgu un harmonisku dzīvesveidu, un kurus to potenciālie saimnieki var izmantot gan kā ekskluzīvas privātvillas vai arī savu biznesa ieceru realizācijai.

Kivilo muiža Igaunijā: vēstures gars un neatkārtojamas dabas ainavas

Vēsturiskās Kivilo (Kiviloo) muižas komplekss atrodas 35 km attālumā no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas, Rāsiku (Raasiku) lauku pašvaldības teritorijā, pusstundas auto braucienā no tuvējā asfaltētā ceļa.
Muiža atrodas gleznainās Jēlehtmes (Jõelähtme) upes krastos, kura Igaunijas teritorijā plūst 46 km garumā, daudzviet skatam paverot patiešām iespaidīgus dabas skatus. Izņēmums krāšņu dabas ainavu ziņā nav arī Kivilo muižas tuvumā esošais krasts, līdz kuram aizved parks ar bagātīgu augu, krūmu un koku kolekciju.

Kivilo muižas vēsture aizsākusies 15. gadsimtā, kad tā tika celta kā bruņinieku muiža. No 17. līdz 18. gadsimtam tā piederējusi vairākiem īpašniekiem, līdz 1842. gadā muiža nonāca Stakelbergu dzimtas rokās, kas šai ģimenei piederēja līdz pat 1919. gadam, kad muiža tika atsavināta. Muižas nams plašu renovāciju piedzīvoja 2010. – 2013. gadā.

Muižā ir plaša ēdamistaba ar koka grebumiem rotātu kamīnu, virtuve, kas aprīkota ar profesionālu tehniku un papildus istabas apkalpojošajam personālam. Muižas nama otrajā stāvā, kur senāk bijušas muižkungu dzīvojamās telpas, izveidota atvērtā plānojuma dzīvojamā zona, guļamistaba, viesu istabas un sauna, kā arī vēl viena virtuve. No muižas terasēm paveras gleznains dabas skats uz parku un turpat līdzās esošo upi.
Muižas kompleksā ietilpst arī kādreizējais stallis – 400 m² plaša ēka, kura pēc renovācijas ir izcili piemērota konferencēm, semināriem vai kādiem citiem, plaši apmeklētiem pasākumiem. Ja ir vēlme, šajā namā var izveidot ekskluzīvu SPA salonu vai saunas kompleksu.
Kivilo muižas komplekss būs piemērots dažādām vajadzībām: tā var kļūt par ekskluzīvu privāto villu, tajā var tikt izveidota izsmalcināta viesnīca, konferenču centrs, SPA komplekss. Tāpat šo muižu var izmantot, attīstot medību tūrismu vai arī piemērojot to privātās dziednīcas vajadzībām. Lasīt vairāk.

_MG_0719_Estonia _MG_0692_Estonia

Ēku komplekss „Cinātas” Latvijā: īsts lauku dzīvesveids, dabīgi, latviski materiāli un medību iespējas

Nepilnas stundas brauciena attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, Valmieras pagastā atrodas ēku komplekss „Cinātas”, kuru ieskauj ļoti plašs zemes gabals.
Īpašums sastāv no 8.6 hektāriem zemes un dzīvojamo ēku kompleksa, kā arī 0.9 ha liela, mākslīgi veidota ezera. Ēkas ir mūrētas, izmantojot dabīgus materiālus, un dekoratīvi pārklātas ar koku, kas lieliski harmonizē ar apkārtējo vidi.
Ēku kompleksa teritorijā atrodas 274.4 m² plaša dzīvojamā māja. Līdzās tai atrodas 146.8 m² liela viesu māja, kurā ciemiņu ērtībām, līdzīgi kā dzīvojamajā mājā, ir pieejamas visas nepieciešamās telpas. Papildus uzbūvēts pirts nams (156.4 m²) ar saunu, džakuzi, krievu pirti, atpūtas telpām un vannas istabām. Saimnieki auto var novietot 250 m² lielā garāžā, bet praktiskiem nolūkiem noder arī divas saimniecības ēkas (375 m² kopplatībā), kā arī divi 52.5 m² lieli pagrabi.
Šis lauku īpašums būs izcila izvēle tiem, kas meklē klusumu un īstu lauku dzīvesveidu. Ēku kompleksa atrašanās tik tuvu dabai piedāvā lielisku iespēju arī medniekiem: šeit ir iespēja medīt tipiskos, ziemeļu reģionā sastopamos meža dzīvniekus. Iespējams papildus iegādāties arī blakus esošās lauksaimniecības un meža zemes aptuveni 140 ha platībā. Lasīt vairāk.

6 31

Eleganta, mūsdienīga rezidence aktīvai un komfortablai dzīvei Lietuvā

Lietuvā, gleznainajā kaimiņvalsts ezeru zemē – Traķu novadā, Margis (Margio) ezera krastā izvietota modernā un elegantā stilā veidota lauku rezidence.
Nesen celtais komplekss, kura izveidē izmantoti dabīgi, tikai augstākās klases materiāli, ir veidots tā, lai saimnieki tajā justos komfortabli, vienlaikus sniedzot iespēju baudīt vai nu laisku, vai arī aktīvu atpūtu. Vienstāvu nama plānojums veidots racionāli, tajā ir izsmalcinātas, mūsdienu labākajiem dizaina paraugiem atbilstošas mēbeles un citi interjera priekšmeti, kā arī aprīkojums un tehnika. Dzīvojamā zona veidota atvērtā plānojumā ar dabīgā koka grīdām, ar iebūvētu kamīnu omulīgākiem vakariem, bet no plašajiem logiem, kas stiepjas gar nama sienu, paveras panorāmas skats uz krāšņo dārzu, apkārtējo dabas ainavu un ezeru. Atpūtai svaigā gaisā var izmantot divas lielas terases, pašā ezera krastā ir arī pirts ar sešvietīgu kublu, bet pa koka laipām atpūtnieki var nokāpt līdz ezera krastam. Sportiskām nodarbēm pieejams profesionāli izveidots volejbola laukums ar kvarca smilts segumu. Visas telpas namā un arī pirtī ir aprīkotas ar audio sistēmu. Līdzās mājai izbūvēta arī atsevišķa garāža. Lasīt vairāk.

IM7_7535-Edit_Lithuania 143281_Lithuania