Blaumaņa rezidence (Blaumaņa residence) iemieso sapni par dzīves telpu Rīgas centrā – skaistā, eklektisma stilā veidotā, renovētā ēkā, no kuras, kājām ejot, ātri un ērti var sasniegt ikvienu galamērķi.

Tas ir ne vien daudzu rīdzinieku, bet arī Rīgas viesu sapnis – dzīvot pašā centrā, kas vienlaikus ir gan miera osta, gan aktīva vieta biznesa un kultūras dzīvei.

Skaistais nams Rīgā, Blaumaņa ielā 12, kas atrodas blakus iepirkšanās centram “Galleria Riga”, celts 1897.gadā pēc arhitekta Kārļa Johana Felsko projekta un uzskatāms par vienu no labākajiem 19.gadsimta vadošā arhitekta darbiem. Viņa projektētās celtnes izceļas ar detalizētiem fasādes elementiem – karnīzēm, margām un vītnēm, veidotiem pēc tradicionālā stila. Attīstītājs to radoši papildinājis, fasādei izvēloties košu – oranži sarkanu krāsu, kas jau šobrīd mielo garāmgājēju acis, bet pirmie demo dzīvokļi apmeklētājiem durvis vērs novembra vidū. Lai arī renovēto ēku plānots nodot 2019.gada novembrī, jau šobrīd ir veiktas rezervācijas vairākiem dzīvokļiem.

Kompakta un moderna dzīves telpa

Tā kā tirgū palielinājies pieprasījums pēc mazākiem, kompaktākiem dzīvokļiem, piedāvājumā ir dzīvokļi, sākot no 35 kvadrātmetriem. Kopumā pieejami 56 dzīvokļi, pamatā kompakti divistabu un trīsistabu dzīvokļi, kuru cenas ir, sākot no 2300 eiro par kvadrātmetru, bet fasādes ēkā – sākot no 2400 eiro par kvadrātmetru. Interjera dizains būs atbilstošs ēkas vēsturiskajam kontekstam: minimālisms, lakoniskas formas, neitrālas krāsas un dabiskas faktūras. “Cilvēki ir gatavi maksāt vairāk, taču viņi vēlas, lai māja ir renovēta, ir laba atrašanās vieta, piemērota platība, sākot no otrā stāva – šāds piedāvājums ir ļoti ierobežots. Renovētai ēkai piemīt ne vien vēsturisks šarms, bet to lieliski papildina mūsdienīgi risinājumi – centralizēta apkures sistēma ar siltuma skaitītājiem, jaunas komunikācijas, lifts,’’ ēkas priekšrocības akcentē „Baltic Sotheby’s International Realty” pārdošanas konsultants Aigars Strods.

Ar rakstnieka Blaumaņa garu

Fasādes mājas pirmajā stāvā būs komerctelpas, bet dzīvokļi piedāvājumā – sākot no otrā stāva. Fasādes ēkai būs vēl viena “rozīnīte” – divi mansarda tipa dzīvokļi. Ēkai ir liels un gaišs iekšpagalms. Lai pilnībā izmantotu tā priekšrocības atpūtai, automašīnu stāvvietu tajā nebūs. Pagalmā būs soliņi, zaļā zona un velosipēdu novietne. Tā kā ēka izvietota U veida formā, tai ir trīs kāpņu telpas, katrai no ēkas daļām dots savs nosaukums – “Vēsture”, “Literatūra” un “Arhitektūra”, kas idejiski papildina ēkas un Blaumaņa ielas vēsturisko kontekstu.

Vēsturiskā ēka iemantojusi slavenā latviešu rakstnieka, klasiķa Rūdolfa Blaumaņa vārdu, kurš savas dzīves laikā uz šīs ielas (kas tikai vēlāk tika nosaukta viņa vārdā) bija paguvis īrēt dzīvokli vairākās ēkās, arī blakus esošajā namā Blaumaņa ielā 8. “Ja ēka tolaik būtu bijusi tik pievilcīga kā tagad, iespējams, Blaumanis par savu dzīvesvietu būtu izvēlējies tieši šo ēku,’’ jokojoties min Aigars Strods.

Blaumaņa rezidence atrodas tuvajā centrā, tā sauktā psiholoģiskā kvadrāta pašā vidū, to ieskauj Čaka iela, Bruņinieku iela, Valdemāra iela un Vecrīga. Tā ir vieta, no kuras viss ir kājām sasniedzams, turklāt klusais centrs otrpus Valdemāra ielai ir krietni dārgāks. Šis ir labs iemesls, ja ir vēlme dzīvot pašā Rīgas centrā, lai par savu dzīvesvietu izraudzītos tieši Blaumaņa rezidenci, kurai piemīt ne vien vēsturiskais šarms, bet arī visas modernai dzīvesvietai atbilstošas kvalitātes.

Nevar nepamanīt, ka pēdējos divos gados Rīga kļuvusi manāmi skaistāka. Tas notiek, gan pateicoties attīstītāju vēlmei renovēt vecās ēkas, gan aktīviem ēku fasāžu atjaunošanas darbiem, ko veicinājis Eiropas Savienības līdzfinansējums un Rīgas domes atbalsta instrumenti. Tas ļauj arī Blaumaņa ielai kļūt par īstu pērli Rīgas centrā.

Vairāk informācijas par projektu “Blaumaņa rezidence” skatīt šeit.