Katru vietu vai apkaimi veido un slīpē vēsture, tradīcijas, vide un cilvēki, kas tajā mīt. Šāda, īpaša aura ir Rīgas pilsētas ziemeļaustrumu daļai pie Ķīšezera – Mežaparkam.

Mežaparka teritorija ir 11,82 kvadrātkilometru liela – tā ir viena no vislielākajām un zaļākajām Rīgas pilsētas apkaimēm. Šīs apkaimes unikalitāte ir tieši tās zaļā zona: gan plašā meža masīva ieskautais atpūtas parks Ķīšezera krastā, kas sniedz neierobežotas iespējas atpūtai, gan zaļās rotas apskautais vēsturiskais dzīvojamais rajons, kas ir salīdzinoši neliels, bet visos laikos ir bijusi viena no izcilākajām vietām Rīgā dzīves vides kvalitātes ziņā.

Mežaparks kā apbūvēta pilsētas daļa sāka veidoties 19./20. gadsimta mijā, kļūstot par vienu no pirmajiem īstenotajiem dārzu pilsētas paraugiem Eiropā. Šī apkaime ir unikāls būvmākslas un pilsētplānošanas piemineklis: pilsēta-dārzs ar ielu un publiskās telpas izveides piesātinātu vēsturi, unikālu privātmāju, izklaides un rekreācijas ēku arhitektūru. Oriģinālo seju Mežaparka dzīvojamais rajons ieguva pagājušā gadsimta sākumā: specifisko apbūves pamatprincipu, noteikumu un būvierobežojumu dēļ, kas strikti noteica ēku augstumu, lielumu, novietojumu, izmantošanas veidu, atsevišķu elementu risinājumus, neapbūvējamās teritorijas proporcijas un lielumu u.c. , tādējādi modelējot šo teritoriju kā vienotu pilsētbūvniecisku ansambli.

IMG_8061_DxOR

Arī mūsdienās apbūve Mežaparkā tiek strikti regulēta, lai nākamajām paaudzēm saglabātu šīs pilsētas daļas unikālos vaibstus, ne velti Mežaparka vēsturiskās apbūves teritorija ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.
Īpašo vērtību Mežaparkam piešķir arī fakts, ka tā izveide ir bijusi ideju nosacīta un ilgu laiku tā uzturēšana balstījās kultūras ideālos, ko noteica šīs teritorijas iemītnieku sociālais sastāvs. Šo apkaimi savas, īpašās auras dēļ, ir izvēlējušās ap 400 Latvijas vēsturē savu vārdu ierakstījušas personas: rūpnieki, ārzemju diplomāti, politiķi, zinātnieki un akadēmiķi, dažādu kultūras jomu darbinieki.  Arī mūsdienās Mežaparku par savu dzīves vidi izvēlas inteliģenti, ekonomiski aktīvi, ģimeniski cilvēki, kuriem ir būtiski dzīvot zaļā, ekoloģiskā vidē, kura rosina uz pašrealizēšanos un kur var kvalitatīvi pavadīt savu laiku – nostāk no steidzīgās pilsētas centra, bet vienlaikus ar iespējām to sasniegt ļoti ātri.

Vēsturiskajā apkaimē: ierobežotas iespējas realizēt savu sapni

Līdz šim piepildīt sapni – dzīvot Mežaparkā – nebija tik vienkārši, jo šīs, vēsturiskās apkaimes daļas īpašumu, kas būtu izlikti pārdošanai, piedāvājums ir visai ierobežots.
Vēsturiskajā Mežaparkā apbūves gabalu privātmājas būvniecībai, uz kura nebūtu ēku, iegādāties praktiski nav iespējams: 2014. un 2015. gadā tika noslēgti vien daži šādi darījumi (Zemesgrāmatas dati). Ļaudis, kuri iegādājas zemi, visbiežāk lūkojas pēc aptuveni 1500 m² lieliem zemesgabaliem, bet Mežaparkā tādu nav, jo vēsturiski ir veidojušies apbūves gabali ar lielāku platību nekā citur pilsētā (šeit vidējā zemesgabala lielums ap ēkām ir no 2000 līdz 3000 m²). Zaļās apkaimes daudzie, ilgus gadu desmitus augušie koki ir gan daiļa rota dažādos gadalaikos, gan arī apgrūtinājums: tie veido noēnotu vidi visas dienas garumā, bet to izciršanai ir strikti noteikumi (aizliegums). Tā kā pircējiem pieejamās teritorijas ir ar diezgan blīvi saaugušiem kokiem, tie apgrūtina ieceru realizāciju: jau esošās apbūves renovāciju vai jaunā objekta integrēšana zemesgabalā.

IMG_7940_DxOR2

Lielāks piedāvājums un līdz ar to arī darījumi Mežaparkā ir ar zemesgabaliem, uz kuriem ir jau esošas dzīvojamās ēkas. 2014. un 2015. gadā  tika pārdoti vien nedaudz vairāk kā 10 šādu īpašumu gadā.  Lielākā daļa no Mežaparka namiem ir celta 20. gs. sākumā un tie šobrīd ir diezgan sliktā tehniskā stāvoklī, tādēļ potenciālais pircējs labākajā gadījumā var atrast zemesgabalu ar vai nu degradētu un vai arī ļoti nolietotu ēku uz tā. Daudzas no ēkām šajā prestižajā rajonā ir valsts vai vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi, līdz ar to šo namu rekonstrukcijai un pārbūvei likumā ir noteiktas papildus prasības un ierobežojumi: visas iecerētās darbības ir jāsaskaņo ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, bieži vien ir jāsaglabā esošais ēkas apjoms, fasādes izskats, apdares elementi, plānojums u.tml.

Lai saglabātu šīs apkaimes vēsturisko auru, Mežaparka teritorijā ir noteiktas specifiskas prasības arī jaunajai apbūvei, kas ļoti ierobežo ieceru realizāciju: tiek pieļauta zemāka apbūves intensitāte ar lielāku minimālo brīvo teritoriju ; noteikts, ka uz viena zemes gabala drīkst atrasties tikai viena pamatēka un viena palīgēka, kas ierobežo papildus ēku celtniecības iespējas, tāpat ir noteikts maksimālais apbūves stāvu skaits – 3 stāvi, bet būves augstums nedrīkst būt augstāks par 12 m, u.c. prasības.
Tas viss rada papildu apgrūtinājumus potenciālajam iemītniekam Mežaparka vēsturiskajā daļā.  Līdz ar nelielo piedāvājumu zemēm ar kvalitatīvām un mūsdienīgām ēkām cenas ir pārspīlētas un var pārsniegt pat 700 eiro/m².

„Mežaparka Rezidences”: jaunais, modernais Mežaparks

Mežaparkam piemīt gadsimtiem ilga vēsturiskā vērtība un prestižs, kas daudziem rada vēlmi dzīvot šajā unikālajā vietā, tāpēc šobrīd šo iespēju realizēt ir iespējams jaunajā projektā „Mežaparka Rezidences”.
Līdzās Mežaparka vēsturiskajam rajonam (starp kluso Kokneses prospektu un darbīgo Gustava Zemgala gatvi) tiek īstenots viens no līdz šim vērienīgākajiem projektiem galvaspilsētā – oriģināls dzīvojamo ēku komplekss „Mežaparka Rezidences’’, kas sniegs iespēju tik iecienītajā Rīgas rajonā iegūt īpašumā jaunas mājas vismaz 200 ģimenēm.
Jaunā Mežaparka kvartāla un tajā iecerēto namu koncepcijas autors ir pazīstamais latviešu arhitekts Andris Kronbergs, un šis rajons tiek veidots, ar pietāti izturoties pret Mežaparkam raksturīgo apbūvi un ēku kompleksam harmoniski iekļaujoties vēsturiskajā apkaimes vidē, tādējādi paplašinot Mežaparka līdzšinējās dzīvojamās zonas robežas par vairāk nekā 30 ha un ļaujot piepildīt sapni par iespēju dzīvot Rīgas zaļākajā rajonā.
Piedāvājumā 145 labiekārtoti zemes gabali, platībā no 1200 m², ar izbūvētām visām nepieciešamajām komunikācijām, nobruģētētām un apgaismotām ielām, kuru aktīva rezervācija sākusies jau pērn gada nogalē. Klienti uz saviem zemes gabaliem varēs būvēt kopējai koncepcijai atbilstošus namus vai dvīņu mājas, kā arī iegādāties jau gatavas, augstas raudzes arhitektu radītas, oriģinālas villas, divģimeņu un rindu mājas vai dzīvokļus.

1_Teritorija_MR
„Mežaparka Rezidences” – tā ir iespēja dzīvot iecienītākajā pilsētas rajonā, jaunā, modernā, gaišā un plašā vidē, kas ļaus paaugstināt savas dzīves kvalitāti un prestižu, nodrošinot sev un saviem mīļajiem skaistu, zaļu vidi, atpūtas iespējas un augstāko komfortu. „Mežaparka Rezidences” ir arī lieliska vieta pašrealizācijai, jo sniedz iespēju iesaistīties šā projekta tapšanā, pielāgojot to savām vēlmēm un radot jaunu dzīvojamo namu kvartālu un zaļo zonu ap namu pēc saviem ieskatiem: saulainu un gaišu, kuru arī nākamās paaudzes varēs turpināt dēvēt gan par vienu no iekārojamākajām mājvietām, gan par vienu no izcilākajām vietām Rīgā dzīves vides kvalitātes ziņā.

 „Baltic Sotheby’s International Realty’’ piedāvā lielisku iespēju tiem, kuri sapņo dzīvot Rīgas zaļākajā rajonā: pārdot esošo īpašumu, lai varētu piepildīt savu sapni – dzīvot privātmājā Mežaparkā un dažu minūšu brauciena attālumā no paša Rīgas centra.

Vairāk par „Mežaparka Rezidencēm” varat uzzināt šeit.